Перша стрижка газонної трави
Першу стрижку газону необхідно здійснювати тоді, коли довжина трави перевищить позначку 10 див. Слід зазначити, що хоча оптимальна висота газону повинна становити 4-6 см, при першій стрижці дозволяється зрізати не більше 2-3 см. При першій стрижці, як і наступних, необхідно ретельно наточити ножі газонокосарки, що майбутня «зачіска» була рівною і естетично привабливою. Наступні стрижки будуть залежати від особливостей та виду газону, клімату та грунту.
Подальша стрижка газону своїми руками
Після того, як ви провели першу стрижку газону і трава знову відросла, приступаємо до циклу щотижневих стрижок газону. Дана робота є найбільш тривалою по відношенню до догляду за газоном і в той же час найбільш відповідальною, тому що від правильної стрижки газону буде залежати довговічність трави і її зовнішній вигляд.
Якщо ви стрижете партерний газон, регулярність стрижки повинна становити 1 раз на 7-10 днів. Краще всього приступати до стрижці трави, коли вона відросте на 3-4 см вище необхідного розміру.
Для партерного газону ідеальна висота повинна складати 4 см взимку, восени і в посуху і 3 см у літній період.
Якщо ваш ділянка облаштований луговим газоном, стрижку можна здійснювати не частіше ніж 2 рази за весь сезон, тому квіти та інші рослини розмножуються генеративно (з допомогою насіння). Перша стрижка повинна здійснюватися, коли насіння дозріють і висохнуть (необхідно відзначити, що скошену траву слід залишити на газоні на кілька днів, що б насіння розпустилися і поширилися по всій поверхні). Друга стрижка лугового газону здійснюється, коли рослини перевищать висотну відмітку в 14-15 див.
Що стосується стрижки садово-паркового (звичайного) газону своїми руками, висота рослин повинна бути від 4 до 7 см, відповідно, косити траву слід, коли вона виросте до 10 см. За весь сезон садово-парковий газон стрижеться не більше 5-6 разів.
Остання стрижка газонної трави
Остання стрижка газонної трави припадає на кінець вересня - початок жовтня, коли температура повітря стає не вище 12 градусів. Взимку газон не коситься, для того, що б дернина самостійно утеплювалася (тим більше що в зимовий період інтенсивність росту газонної трави мінімальна).
Основні помилки при стрижці газонної трави
З-за того, що догляд за газонної травою, найчастіше, виконується без допомоги професіоналів, садівники допускають безліч помилок, в результаті чого трава швидко гине або втрачає свій естетичний вигляд.
Найбільш поширеними помилками при стрижці газону своїми руками вважається:
- Робота з газонокосаркою, у якій притуплені ножі, в результаті чого спостерігається нерівномірна висота газону, а іноді і залисини, тому газонокосарка буде видирати газон з коренем.
- Газонна трава підстрижена дуже коротко (висота до 2,5 см). В даному випадку спостерігається пожовтіння трави і її ослаблення, внаслідок чого газон почне обростати кульбабами, мохами, маргаритками і т.д.
- Нечаста стрижка газону, при якій трава стає занадто довгою і починає падати на землю. Після цього на газоні можуть спостерігатися лисини і інші несприятливі наслідки.
- Стрижка мокрої трави, в результаті чого газонокосарка швидко забивається і починає нерівно стригти газон.
- Залишивши довгий газон на зимовий період, ви забезпечите його слабкий імунітет до хвороб, таких як покриттю сніговою пліснявою, яка забезпечить вам багато клопоту навесні.
- Не можна працювати з мокрим газоном взагалі, а тим більше електричною газонокосаркою або тримером, це може призвести до небезпеки і отримання збитку здоров'ю.
Поради та рекомендації по правильній стрижці трави
Використовуючи дані поради від професіоналів, ви не тільки підвищите свою майстерність у самостійній стрижці трави, але і забезпечити гармонійний і красивий вигляд газону на ділянці, тому серйозно поставтеся до наступних порад:
- Вести газонокосарку необхідно повільно і акуратно, що б вона якісно і рівномірно стригла газон
- Стрижку трави здійснюйте вранці, в теплий день без опадів. У такому випадку земля буде трохи вологою, а сама газонна трава сухий і робота газонокосарки буде здійснюватися найбільш коректно і ефективно
- Перед кожною стрижкою трави перевіряйте цілісність газонокосарки або тримера
- Після кожної стрижки вичищайте газонокосарку від зрубаної трави і точите ножі
- Слідкуйте за тим, що б по всій площі газону не було камінців та інших перешкод, що можуть не тільки пошкодити ножі, але і завдати шкоди вашому здоров'ю
- Під час роботи не наїжджайте на кабель, якщо використовуєте електричну газонокосарку, інакше ви пошкодите і можете отримати травми
- Постійно звертайте увагу на наповненість контейнера для трави, стежте що б він не був повністю заповнений
- Якщо ділянка має недоступні для газонокосарки місця, вручну підстрижіть їх садовими ножицями або тримером
- У спекотну погоду залиште скошену траву на газоні, вона захистить його від шкідливих сонячних променів
- Якщо з якихось причин ви запустили газон і він став занадто довгим, необхідно спочатку пройтися газонокосаркою на максимальній висоті скошування, а потім вже необхідної
- Здійснюйте косіння трави не строго за графіком, а тоді коли її висота складе на 3 см більше необхідної
- Технологій косіння трави наступна: спочатку проходите смугу в одному напрямку (по довжині або ширині ділянки), після чого розвертаєтеся і йдете паралельно в зворотному напрямку. При даній схемі газон буде мати гарні чергуються темні і світлі смуги, які утворюються в результаті відміни трави катком газонокосарки.
Використовуючи дані поради, ви обов'язково зробіть ваш газон привабливим, але крім технології косіння трави необхідно ще правильно вибрати техніку для даної роботи, про що ми зараз і поговоримо!
Вибираємо газонокосарку
Вибір газонокосарки є однією з найбільш важливих складових, яка надалі позначитися на зовнішньому вигляді газонної трави, тому коротко розглянемо нюанси вибору даної техніки.
- Краще не пошкодувати грошей і купити якісну газонокосарку з міцними загартованими сталевими ножами, які потрібно буде стригти не так часто
- Вибираючи між електричною газонокосаркою і бензинової, насамперед, враховувати масштаб робіт, тому бензинова газонокосарка має велику потужність і продуктивність, призначену для великих територій.
- Звертайте увагу на складові газонокосарки: контейнер для трави повинен бути тканинним, а коліщатка широкі (що б не залишати ріжучих слідів на газоні)
- Виходячи з площі газонної території, вибирайте оптимальну ширину скошування, що б процес догляду за газоном не затягувався на цілий день
- Обов'язково придбайте газонокосарку, яка має регулювання висоти скошування. Якщо даного пристосування немає, техніка навряд-чи належить до класу надійних та якісних.
- Якщо ви маєте невелику ділянку газонної трави краще заощадити гроші і придбати тример, правильна робота з яким так само забезпечить гарний вигляд газону
- Вибирайте менш гучну техніку, тому при роботі з гучними газонокосарками ні про яке задоволення не може бути й мови
- Звертайте увагу на матеріал корпусу газонокосарок: рекомендується вибирати техніку, облицьовану алюмінієм або пластиком.