Переваги деревини
Деревина є дуже вдалим матеріалом для ландшафтного дизайну садової ділянки. Ще наші діди використовували деревину у будівельній справі не тільки як будівельний матеріал, але і як чудовий елемент декору.
Взагалі у деревини дуже багато переваг, які і дозволяють застосовувати її як для оздоблення, так і для будівництва. Найбільш важливими перевагами деревини вважаються:
- Деревина є екологічно чистим матеріалом
- Конструкцію з деревини можна легко монтувати/демонтувати
- Деревина відмінно поєднується з іншими матеріалами: цеглою, металом, бетоном, керамікою і т.д.
- Деревина є дешевим матеріалом
- Існує безліч способів декоративної обробки деревини, одним з яких є різьба по дереву
- Теплоємність матеріалу
- Дерев'яні конструкції більш легкі, тому менше піддаються розтріскування та інших видах деформації
Що стосується вад деревини, то до них відносяться хоч і не багато, але суттєвих:
- Деревина далеко не довговічна. Максимальний термін служби доходить до 30 років. Тому її не часто використовують для створення житлових будинків та інших довговічних споруд.
- За деревиною необхідний ретельний догляд, який полягає в обробці антисептиками, розтин лаком, фарбою і т.д. Якщо догляд не здійснювати, строк служби деревини може складати не більше 2-3 років.
З перевагами і недоліками деревини розібралися, тепер варто розглянути споруди, які можна зробити з дерева.
Що можна зробити з деревини?
Так як деревина є універсальним матеріалом для створення різних споруд, то завдяки їй можна зробити безліч садових будівель. Слід враховувати раніше зазначений факт, що деревина служить тільки для створення легких будівель, основними з яких є:
- Літня кухня
- Хозблок
- Дерев'яний гараж
- Садовий будиночок
- Альтанка
- Арка, пергола, шпалера
- Тераса
- Лавка або гойдалки
- Контури пісочниці
- Лазню
- Місток
Загалом, все, що прикрашає сад і надає йому функціональний вид можна зробити з деревини.
Будівництво чого-небудь дерев'яного можна здійснювати з колод, дощок та брусу. Вони мають різні розміри, способи обробки, колір, форму і т.д.
Найбільш популярними сортами дерев для будівництва є:
- Дуб
- Сосна
- Ялина
- Ялиця
- Модрина
- Вільха
Краще всього використовувати дуб, сосну і ялину, тому що вони володіють високою міцністю і довговічністю.
Кріплення дерев'яних елементів можна здійснювати різними способами:
- за допомогою саморізів
- цвяхами
- склеювати
- шипове з'єднання
- якщо це зруб, тоді «в лапу» або «в чашу»
Що стосується деревини, як матеріалу, то начебто основні положення ми вам надали. Тепер хотілося б підійти до основного питання даної статті «Деревина у ландшафтному дизайні».
Застосування деревини в ландшафтному дизайні
Для того, що б додати саду оригінальний зовнішній вигляд і зробити композицію садового стилю більш розкішної, необхідно використовувати креативне мислення і різні варіанти дерева.
Наприклад, існує такий варіант деревини, як зруб. Даний матеріал є не тільки дуже міцним і теплоємний, але і декоративним. Колодязь або баня зі зрубу додадуть вашій ділянці традиційний російський стиль, який зараз все рідше і рідше зустрічається на заміських ділянках.
Так само не забуваємо про дерев'яний штахетник, який є невід'ємним елементів кантрі-стилю. Зробити паркан своїми руками або придбати готові вироби - ваш вибір, який залежить від навичок роботи по дереву і товщини гаманця.
Ще один варіант - різьба по дереву. Звичайно, коштує такий елемент декор не дешево, але за те, як добре може прикрасити альтанку, огорожі або споруду!
Так само один з традиційних елементів давньоруського стилю є огорожа-частокіл. Побудова огорожі-частоколу своїми руками взагалі не представляє нічого складного, за те який вигляд він додасть садовому ділянці!
Так само не забуваємо про тин. З її допомогою можна зробити не тільки огорожі, але і клумби, садові меблі, перголи і т.д. Створення тини своїми руками досить простий процес, тому зверніть на нього увагу!
Це ми вам надали найбільш популярні ідеї, які служать для прикраси садової ділянки! Так само не забуваємо про те, що справжнє, зростаюче декоративне дерево саме по собі представляє елемент ландшафтного дизайну!