Підлога в лазні - варіанти покриття
Найбільш популярним варіантом для створення підлоги в лазні є бетонна стяжка і дерев'яний брус. Хоча з-за неутеплену підлоги температура в лазні практично не зміниться, все одно неприємно наступати голими ногами, виходячи з басейну, на холодну підлогу. Саме для цього необхідно утеплити підлогу в лазні своїми руками.
Якщо ви не здійснили утеплення підлоги на етапі будівництва лазні, нічого страшного, ситуацію можна виправити навіть коли лазня повністю готова до експлуатації.
Як правило, бетонні підлоги заливаються в парилці і мийному приміщенні, що викликано особливо високою вологістю в даних кімнатах.
Підлога з дощок прийнято створювати в роздягальні, кімнати відпочинку і передбаннику, тому що в даних кімнатах температура не дуже висока і деревина не так піддається негативному впливу вологи.
Як ми вже сказали, технологія утеплення бетонного і дерев'яної підлоги розрізняється, тому розглянемо окремо кожну з них.
Утеплення бетонної підлоги
Утеплення бетонної підлоги є не надто трудомістким заходом. Утеплювач, як правило, повинен перебувати між двома шарами бетону. В якості утеплювача прийнято використовувати керамзит (фракція 3-5 мм), котельний шлак або екструдований полістирол. При утепленні бетонної підлоги його висота змінюється на 15-25 см, це так само необхідно враховувати.
Отже, переходимо ближче до самого заходу. Вихідний варіант - бетонна підлога, вирівняний, без тріщин і горбів. Спочатку його необхідно очистити від пилу і розкрити каучукобетонной мастикою в 2-3 шари (вона послужить клеєм для гідроізоляційного матеріалу). Поверх мастики відразу ж укладається руберойд або плівку з міцного поліетилену. Далі укладаємо гідроізоляцію сам утеплювач.
Якщо ви застосовуєте керамзит, товщина шару повинна складати 10-15 см, при засипці котельного шлаку шар утеплювача становить 25-30 см, для полістиролу досить подушки 10 див.
Після цього знову здійснюємо гідроізоляцію, тільки тепер вже поверх утеплювача. Схема та ж: мастика + руберойд або плівка.
Поверх утеплювача потрібно залити ще одну бетонну стяжку товщиною близько 3 див. Цю стяжку необхідно доповнити армуючому шаром, який додасть міцності бетонної підлоги.
Тому верхній шар бетону буде фінальним, максимально можливо вирівнюємо його і чекаємо, поки утеплений підлогу застигне.
На цьому утеплення підлоги для лазні можна вважати завершеним, залишається тільки зробити облицювання бетонної стяжки керамічною плиткою. Рекомендується здійснити додаткове утеплення підлоги, встановивши між плиткою і бетонною стяжкою систему електричного підігріву.
Утеплення дерев'яного статі
Що б самостійно утеплити підлогу в передпокої або мийному відділенні технологію потрібно повністю поміняти.
Для початку зриваємо всі дерев'яні дошки з наявного підлоги. Під дошками ми знайдемо балки, до яких фіксується старий підлогу. На ці балки кріпиться черепної брус (знизу), призначення якого - забезпечити надійне підгрунтя для проміжного чорнової підлоги.
Отже, черепні бруски необхідно обернути гідроізоляційним матеріалом, найкращим варіантом з якого буде руберойд. Далі поверх руберойду набиваємо проміжний чорнову підлогу.
Звертаємо вашу увагу на те, що всі дошки, якими ви будете настилати підлогу, необхідно розкрити захисним антисептичним засобом. Воно не тільки підвищить вологостійкість деревини, але і захистить її від самозаймання, гниття і пошкодження комахами, що помітно продовжить довговічність дерев'яної підлоги в лазні.
Повернемося до утеплення підлоги в лазні. Чорнову підлогу ви створили, на нього якраз і буде укладатися утеплювач. Товщина шару утеплювача - відстань від верхньої кромки балки до чорнової підлоги. В якості утеплювача для дерев'яної підлоги в лазні можна використовувати раніше представлені матеріали: керамзит, котельний шлак і пінополістирол. Так само гарним матеріалом для утеплення підлоги в лазні своїми руками послужить мінеральна вата.
Після того, як ви визначитеся з матеріалом утеплювача і покладіть його на чорнову підлогу, здійснюємо останню гідроізоляцію підлоги і зашиваємо основний підлогу дошкою. По контуру підлоги рекомендується закріпити плінтуса, вони заховають всі технологічні стики і капелюшки цвяхів.
Слід сказати, що готовий дерев'яна підлога не можна розкривати фарбою або лаком, тому що при підвищеній вологості, яка спостерігається в лазні, будуть виділятися токсичні речовини, які завдають шкоди здоров'ю.
Ось і вся технологія утеплення підлоги в лазні своїми руками. Як ви бачите, процедура зовсім не складна, але вимагає трохи часу і матеріальних витрат! Все ж зручніше утеплювати підлогу під час будівництва лазні, тому що в цьому випадку робота не буде вимагати зайвого зривання дощок.