Хай-тек являє собою набір сміливих дизайнерських рішень, які роблять будинок і садовий ділянка максимально комфортним і зручним у догляді. В такому стилі потребують дуже зайняті люди, тому для підтримки всіх елементів декору не вимагається щоденне втручання господарів. Матеріал для складових елементів саду так само сучасний, а саме: полікарбонат, композитні матеріали, скло, метал, пластик і т.д. Унікальність саду здійснюється за допомогою різних цікавих конструкцій, оригінальних форм рослин і способу розміщення всіх елементів декору.
Особливості саду в стилі хай-тек
Особливості «сучасного» саду полягають у тому, що він складається з виразних ліній, яскравого функціонального освітлення та малих архітектурних форм унікального зовнішнього вигляду. Всі елементи декору обов'язково повинні бути правильної геометричної форми і контрастною колірної гами. Допускається і навіть вітається асиметричність загальної композиції, тільки що б вона гармоніювала і створювала загальну логічну картину. Що стосується кольору фону - він повинен бути м'який, постільний, а от інші складові оформлення повинні бути яскравими і яскравими (оранжевого, синього, фіолетового кольорів). Застосування дзеркал і скла з декоративним підсвічуванням створить оптичні ілюзії, які так само необхідні саду в стилі хай-тек.
Озеленення «сучасного» саду
Рослинний світ, неодмінно, повинна вписуватися в загальну картину садової ділянки. Для цього використовують декоративні рослини з цікавою формою і забарвленням. Дерева повинні бути з незвичайною формою крони і листя. Дуже вражаюче виглядає блакитна ялина, плакуча береза, декоративна яблуня, кипарис і пірамідальна ялина.
Що стосується кущиків, то їх форму можна самостійно зробити унікальною за допомогою садових ножиць. Якщо немає бажання експериментувати, тоді відмінно впишеться в дизайн червоний барбарис, рододендрон, туя та самшитові кущики.
Клумби створюються переважно з багаторічників, а саме: дельфініум, роджерсия, строкатолисті полотна, клеома, артишок, космея і т.д.
Для вертикального озеленення використовують настурції, дівочий виноград, лимонник, актинідію, овочеву і декоративну квасоля та інші рослини.
Декоративне освітлення саду
З-за того, що сад у нас сучасний, логічно використовувати і сучасне декоративне освітлення. Дуже вдалим варіантом будуть світильники на сонячних батареях, світлодіодні лампи і стовпові ліхтарі. Можна використовувати також фасадне освітлення садиби, яке шикарно виділить ваш будинок на тлі інших будівель. Якщо є де розгулятися грошима, не пошкодуйте матеріальних засобів на дистанційне управління освітленням, яке не тільки зручне, але й безпечне.
Особливості планування садової ділянки в стилі хай-тек
Сад у стилі хай-тек не повинен розділяться на ділянки за допомогою елементів декору. Якщо і буде присутній поділ, то тільки умовне. Не виключається використовувати планування саду на основі загального планування інтер'єру «сучасного» стилю. Садові доріжки повинні бути прямими, за бажанням допускається робити їх у вигляді зигзага. Розташування доріжок - діагональне або по колу, матеріал мощення - переважно бетонні плити. Що стосується загального планування композиції, то вона може бути не тільки симетричною/ асиметричною, але і комбінованої (для цього знадобиться допомога дизайнера).
Малі архітектурні форми стилю
Дуже гармонійно будуть виглядати в «сучасному» саду абстрактна скульптура, квіти в контейнерах чіткої геометричної форми, вуличні вази і т.д. Не завадять такі архітектурні форми, як кулі, куби і стовпчики з бетону, скла, кераміки. Компакт диски, підвішені на гілках рослин, послужать хорошим помічником освітлення. Огорожа найкраще робити з профнастилу. Ні в якому разі не прикрашайте сад стилю хай-тек садовими фігурками у вигляді гномів, жаб, лякала, тому що вони виступають елементами інших садових стилів і тільки суперечать всієї поточної композиції.
Водойми
Що стосується різних струмків і водойм, вони повинні бути оригінальної форми і оправлено в метал або бетон. Незвичайним дизайнерським рішенням вважається створення «острівців» посередині водойми. Не забувайте про декоративне освітлення таких елементів композиції, що б вони радували вас своєю красою не тільки вдень, але і вночі.