Для того щоб все вийшло гарно в нашому садочку мрії, не можна діяти навмання. Без заздалегідь складеного плану не вийде ні краси, ні затишку. На випадковість сподіватися не варто. Отже, що ж необхідно зробити для початку?
На жаль, найчастіше все відбувається саме так. Купується все підряд: всілякі саджанці, квіти, пагони і розсідається все аби як, по незнанню. В результаті дуже скоро стане видно, що все якось не так у нашому саду мрії. Ділянка виходить незатишний, незручний і некрасивий, що викликає чимало прикростей у господарів.
Доводиться все переробляти заново, пересаджувати рослини, закуповувати нові, все це пов'язано з додатковими витратами. Всього цього можна було б уникнути, якби з самого початку було чітко розроблений план по благоустрою саду мрії. Тому перш ніж реалізувати виникла ідею, для початку потрібно визначитися з тим, що саме ви хотіли б побачити на своїй дачі, який стиль ви хочете, хочете ви квітучий сад або зелений острів. Все залежить від ваших уподобань.
Краще фіксувати все на папері. Кожен із вашої родини нехай візьме в цьому участь. Напишіть про свої вподобання, про те, що вам подобається, а що категорично ні. Слід враховувати те, як ви любите проводити свій вільний час. Все це дуже важливо у складанні плану.
Далі, після проведених досліджень, потрібно чітко визначитися, що конкретно ви б хотіли бачити у вашому саду. Який він буде? Чи створюєте ви його тільки з метою, щоб там відпочивати або може бути ви огородник, і будете доглядати за квітучими рослинами. Чи ви Будете кликати до себе гостей і як часто. Слід враховувати і сімейні звички, традиції. Тому багато дрібниці бажано обговорити на сімейній раді, який саме час скликати. При цьому кожному надається можливість залишити свої побажання щодо майбутнього саду мрії.
При складанні плану не потрібно прив'язувати свою фантазію до площі ділянки, до того наскільки він новий і чи є на ньому вже якісь рослини. Відпочиньте від цього і дайте волю своїм думкам. Записуйте на папір все, щоб ви хотіли бачити на своїй ділянці, будь то лазня або альтанка, барбекю або город, альпійська гірка або сад каміння і т.д. Якщо в сім'ї є діти, то їм, швидше за все, буде потрібна майданчик для ігор з гойдалками і гіркою. Після цього можна обговорити все з урахуванням запропонованої площі ділянки. При цьому зрозуміло, що весь список, швидше за все на ділянку не поміститься.
Потрібно ще раз переглянути весь складений список і детально обговорити його. Тепер можна прибрати звідти те, що може не знадобитися. Це займе якийсь час. І для того, щоб ніхто не залишився ображеним, дістаньте той самий список, який був складений на самому початку, де були вказані побажання кожного члена родини.
Півсправи зроблено. Тепер починайте збирати малюнки, фотографії, всілякі вирізки з газет і журналів вподобаних клумб, лавок, альтанок відвідуйте виставки, там завжди багато буклетів та демонстраційних матеріалів, збирайте їх. Для цих матеріалів визначте барвисту папку з різнокольоровими файлами. Ту ж збирайте дизайнерські ідеї чужі і свої власні. Збирайте все, що вам сподобається, і не звертайте уваги на складність виконання і вартість. На даному етапі це не має ніякого значення. Потім, з часом з усього цього розмаїття ви зможете придумати ексклюзивний варіант свого саду мрії.
З чого почати планування саду мрії?
При плануванні саду необхідно знати рівень грунтових вод. Це не складно з'ясувати самим без звернення за допомогою до фахівців. Для цього необхідно визначити саме низколежащее місце на вашій ділянці і там вирити яму, глибина якої повинна бути приблизно 1,5 метра. Коли в ямі з'явиться вода, потрібно виміряти яку відстань вийшло від рівня води до краю ями. У разі, якщо цифра менше 1 метра, значить, рівень високий і будуть потрібні заходи по осушенню.
Наступний етап проектування Саду Мрії - планування. Як можна більш докладний план, ретельно продуманий і ретельно складений, - це невід'ємна частина проектування.
Починати планування саду необхідно з аналізу ділянки, який нам належить перетворити. Для початку краще всього накреслити план всієї ділянки у вихідному вигляді. Для цього купується міліметровий папір (масштаб 1:100). При цьому один метр ділянки прирівнюється до сантиметру. Такий масштаб найбільш зручний для роботи. Звичайно, можна скористатися простою білим папером і спеціальної масштабної лінійкою. Краще, якщо масштаб лінійки буде 1:100. Крім цього будуть потрібні компас, рулетка, калька, лінійка, косинець, циркуль, а також кольорові та прості олівці.
При роботі не зайвим буде зняти на фотоапарат деякі місця ділянки майбутнього саду мрії. Це дозволить постійно аналізувати наявну інформацію і пам'ятати про кожну деталь, навіть найдрібнішу і незначну. Свою лепту також внесуть документи на ділянку, адже вони включають докладний план, а також конфігурацію всієї ділянки.
Після того, як нанесені кордони всього ділянки, наносяться всі об'єкти, які вже є. Наприклад, будівлі, дерева тощо Наявний план потрібно доповнити. Для цього виявляються та аналізуються існуючі особливості місцевості. На плані зазначаються сторони світу, які визначаються за допомогою компаса. Подібний нюанс дуже важливий, від цього залежить правильна орієнтація будівель і посадок, свого роду світловий «клімат». Копітко відзначаються особливості рельєфу, навіть самі незначні, - нерівності, піднесення, западини. При наявності ухилу обов'язково стрілкою вказується його напрямок, кут нахилу оцінюється на око.
Особливу увагу варто звернути на весь місцевий ландшафт - близькість водойм, доріг, ліси, красу та індивідуальність будівель на ділянках сусідів. Безпосередньо на плані можна підписати, що хочеться приховати, а що перетворити і висунути на перший план. Кожен об'єкт найкраще зображати простими фігурами, наприклад, гуртками, квадратами, прямокутниками необхідного розміру. Ці фігурки оздоблюються кольоровими олівцями.
До затвердження готового проекту потрібно почекати деякий час. Це необхідно не тільки для того, щоб залишався час все ще раз обдумати. Справа в тому, що за ділянкою потрібен нагляд. Тільки тоді точно можна буде відзначити напрямок вітрів, пересування тіней, найбільш теплі і холодні ділянки. В ідеалі можна також зафіксувати склад грунту і рівень грунтових вод. При цьому показники можна записати приблизні, ідеальна точність не потрібна.
Примітка: Ділянка неправильної, складної форми переважно розділити на більш прості фігури. Це необхідно для простоти вимірювань, використання «прив'язки» до будівель, огорожі, вдома і т.д.
- 1 - будинок;
- 2 - річний будинок;
- 3 - крутий обрив, кут 60 градусів;
- 4 - доріжка з вібролиття (переробити);
- 5-чагарник (прибрати);
- 6 - схил, кут 45 градусів;
- 7 - яблуні;
- 8 - груші;
- 9 - сливи;
- 10 - западина;
- 11 - мальовничий вид на річку;
- 12 - внутрішня огорожа (прибрати);
- 13 - картопляне поле (приєднати);
- 14 - теплиця (прибрати);
- 15 - область заморозка;
- 16 - красиві черемхи (включити в композицію)