Способи розміщення купелі
Найбільш традиційним і в той же час вдалим розміщенням лазні є місце на березі озера. У цьому випадку після гарного прогріву в парильні ви можете вибігти на вулицю і стрибнути з пірса у водойму. Але така розкіш зустрічається вкрай рідко і саме тому доводиться створювати невелику купіль своїми руками.
Від способу розміщення купелі залежать і функціональні особливості даної споруди. Купелі можуть бути відкритого типу, поглибленого типу і обливные.
Поглиблений тип купелі являє собою невеликий басейн, обладнаний сходами. Як правило, поглиблену купіль роблять у тому випадку, якщо лазня знаходиться на стадії проектування. Поглиблена купіль може розміщуватися як всередині самої лазні (в одній з кімнат), так і на вулиці, поруч з ганком. Все залежить від ваших уподобань і розмірів лазні. Звертаємо вашу увагу на те, що купіль, яка знаходиться в самій лазні, більш довговічна, тому що не піддається негативному впливу погодних умов (заморозки, вигорання на сонці, пошкодження градом тощо). Так само слід зауважити, що монтаж поглибленої купелі є найбільш трудомістким, а грошові витрати найвищі.
Купелі відкритого типу являють собою наземні резервуари, які під'єднуються до системи водопроводу та каналізації для нормального функціонування. Найчастіше купелі відкритого типу застосовуються в тому випадку, якщо немає часу і бажання на зведення капітальної поглибленої купелі. На сьогоднішній день існують готові купелі відкритого типу, виготовлені з дерева, пластика, металу та оброблені різним декоративним матеріалом, трохи пізніше ми детально розглянемо варіанти виготовлення відкритих купелей.
Купелі обливного типу застосовуються в тому випадку, якщо немає місця для розміщення поглибленої або відкритої купелі. Вони являють собою ємність (відро), що встановлюється на одну із стінок лазні. До даної ємності прикріплена мотузка, потягнувши яку відро перекидається на вас, виливаючи холодну воду. Працює система таким чином - у відрі встановлюється поплавковий механізм, що регулює рівень набору води у відро, а саме відро встановлюється на обертову вісь. Як тільки відро перевернеться, воно самостійно повертається у вихідне положення, і вода набирається до потрібного рівня. Перевага купелі обливочного типу полягає в мінімальних витратах на створення купелі.
Матеріали виготовлення купелі для лазні
Як ми вже говорили, купелі можуть бути виготовлені з різних будматеріалів. Що стосується поглибленого типу купелі, його, як правило, створюють з бетону. Купелі для лазні відкритого типу можуть створювати з дерева, пластику, композитного матеріалу і металу. Далі розглянемо переваги та недоліки різних матеріалів виготовлення купелі для лазні.
Одразу звертаємо вашу увагу на те, що найбільш простими у догляді і дешевими є пластикові та композитні купелі. Якщо ви хочете що б купіль була не тільки красивою, а й корисною - вибирайте дерев'яну купіль, але за нею потрібен особливий догляд.
Бетонна купіль
Бетонна купіль виготовляється своїми руками і має найбільшу трудомісткість робіт. Для створення бетонної купелі необхідно вирити відповідний котлован, забезпечити гідроізоляцію стінок, виставити опалубку і залити бетонний розчин. У цьому випадку ви створите міцну довговічну купіль для лазні, яку необхідно тільки прикрасити відповідним декоративним матеріалом.
Крім високої довговічності бетонної купелі, ще однією перевагою даного виду споруди є те, що холодна вода у бетонній чаші не буде нагріватися.
Пластикова купіль
Пластикові купелі є одним з найбільш популярних варіантів. На сьогоднішній день виробники пластикових купелей пропонують безліч форм і кольорів пластикових купелей, до того ж ціна виробу не надто велика.
Пластик здатний витримати досить високі механічні навантаження (наприклад, удар), він довговічний і до того ж не вимагає ретельного догляду.
Ще однією перевагою пластикових купелей є здатність конструкції розбиратися на частини і з'єднуватися в місці установки купелі. Це часом дуже важливо, тому що не в один дверний проріз не увійде готова купіль відкритого типу. У випадку з пластиком, деталі з'єднуються в місці установки купелі з допомогою спеціальної зварювання поліпропіленовими листами.
Недоліком пластикової купелі є те, що пластик не може тримати температуру холодної води значний час.
Металева купіль
На ринку банних аксесуарів і споруд так само існує варіант металевого виконання купелі для лазні. Особливої популярності металева купіль не набрала, тому її складно встановлювати і доставляти до місця установки. Що стосується переваг металевої купелі, то це тільки здатність металу підтримувати низьку температуру води. Крім своєї великої ваги і складності установки, металева купіль ще й не завжди може вписатися в інтер'єр лазні, що теж є дуже важливим моментом!
Композитна купіль
Ще одним варіантом виготовлення купелі для лазні є композитна купіль. Даний матеріал являє собою з'єднання скловолокна з полімерами, які утворюють міцний і в той же час легкий матеріал. Композитний матеріал має міцність не тільки вище, ніж у пластику, але і навіть вище, ніж у бетону.
Дерев'яна купіль
Ну і ось, нарешті, ми підійшли до найбільш традиційним, привабливому і корисному увазі купелі - дерев'яного. Дерев'яні купелі є найбільш дорогим видом купелей відкритого типу. Ціна на купіль залежить від сорту деревини, на чому ми зараз детально зупинимося.
Кожен сорт дерева для дерев'яної купелі володіє своїми корисними властивостями.
Дубова купіль надає оздоровчий вплив на шкіру людини, центральну нервову систему і нормалізацію сну.
Кедрова купіль так само сприяє позитивному впливу на нервову систему людини і шкіру.
Купіль з модрини славиться своєю міцністю і довговічністю, до того ж модрина сприяє релаксації організму.
Букова купіль корисна для серцево-судинної системи та шкіри.
Незважаючи на всій переваги дерев'яної купелі, за нею потрібно найбільший догляд, тому необроблене антисептиком дерево швидко піддасться гниття.
Звертаємо вашу увагу на те, що створення купелі для лазні своїми руками є досить трудомістким процесом. Самостійно рекомендується створювати тільки бетонну купіль, де основи побудови аналогічні створення бетонного басейну. В інших випадках рекомендується використовувати готові варіанти, мають не дуже високу вартість!
Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: фундамент для лазні своїми руками!