Планування. Зонування території

Зонирование территории

Зонування території

Нарешті зібрана вся необхідна інформація, після чого можна приступати до чергового кроку - зонування території. При цьому весь ділянку розподіляється на зони необхідної величини, в яких повинні будуть розташовуватися будови, насадження і багато іншого. На зони завжди накладаються певні функції. При цьому виділяють:

 

  • Житлову зону, до якої належать будинок, внутрішній дворик, літня кухня, літній будинок та ін.
  • Зону відпочинку, до якої зараховують майданчика для установки барбекю, альтанки, басейни, ставки та ін.
  • Господарську зону, до якої відносяться майстерні, гаражі, сараї, городи, сади та ін.

 

Однак подібний розподіл дається орієнтовно, слідувати йому беззаперечно зовсім не обов'язково, тим більше, що план майбутньої ділянки вже заготовлений. Зони відзначаються на готовому «дизайн-проект». У цей момент необхідно скористатися калькою. Вона накладається на підготовлений план, на неї переноситься креслення, причому в кількох примірниках. На одному з примірників відзначаються зони. Малювати їх можна у вигляді якихось плям, що мають різноманітні форми. Кожна зона підписується. Отриманий варіант аналізується. Можуть з'явитися питання по розташуванню тих чи інших зон, наприклад, майданчики для барбекю. Для цього і готувалось кілька калік з планом. З їх допомогою можна порівнювати різні варіанти, вибрати найкращий, пересуваючи кальку за складеним кресленням. Так можна скласти докладний план з зонами, величина яких повністю залежить від потреб господаря ділянки.

Даний етап передбачає опору на практичність і раціональність, адже ні один карколомний дизайн не порадує, якщо розташування зон виявиться незручним. Необхідно пам'ятати, що декоративний момент має місце обговорювати тоді, коли все ретельно і практично сплановано.

При зонуванні території необхідно враховувати індивідуальні особливості кожної ділянки, такі як ландшафт, рельєф і багато іншого. Наприклад, зону відпочинку найкраще облаштувати там, де відкривається мальовничий вид, а ставочок логічно розмістити в наявній западині або низині.

Головний же секрет кожного дизайнерського рішення полягає в тому, що кожен «мінус» необхідно розцінювати як чудовий «плюс». Саме такі неповторні нюанси здатні перетворити ділянку, зробити його особливо оригінальним і неповторним.

Первоначальный план участка

Початковий план ділянки

У тому випадку, якщо ділянка більш-менш готовий, то кожен наявний об'єкт досконально розглядається, після чого включається до зонування. Не варто побоюватися кардинальних змін, адже адаптація пройде легко за допомогою використання різноманітних декоративних прийомів.

 

Порада: При зонуванні території необхідно враховувати склад грунту. Для визначення складу не потрібно застосування спеціальних приладів, досить подивитися на ростуть бур'яни. Наприклад, на нейтральних ґрунтах ростуть ромашки, манжетки, конюшина, пирій, осот, мати-й-мачуха. На кислих ґрунтах можна зустріти кислиці, подорожник, жовтець, хвощ, щавель. На лужних - смолевку і березка.

Планування ділянки

Планирование участка

Наступний крок планування ділянки - планування доріжок. Вони наносяться попередньо на кальку. Для цього стрілочками відзначаються необхідні маршрути. Після цього замість стрілок малюються лінії. Форма і ширина доріжок визначається трохи пізніше. Основний упор робиться на зручність. Однак декоративність також варто враховувати. Тому не рекомендується робити доріжки абсолютно рівними, повинен мати місце невеликий вигин. У підсумку всі стежки і доріжки з'єднуються в загальний маршрут, що виявиться дуже практично і зручно. Зазвичай в ландшафтній архітектурі використовується саме такий прийом.

Черговий етап планування ділянки - розподіл на плані ділянки зелених насаджень. Їх можна зображувати за допомогою кружечків різної величини. Попередньо потрібно дізнатися, яку крону мають ті чи інші дерева, на якій відстані одна від одної їх можна висаджувати. Варто пам'ятати, що високі рослини краще саджати в найбільш низько розташованих частинах вашої ділянки, квітучі ж повинні радувати око в зоні відпочинку саду. Чагарники красиво виглядають при розташуванні уздовж доріжок, а хвойні деревця чудово захищають від переважаючих вітрів.

Далі варто задуматися над розташуванням квітників на вашій ділянці. Всі операції виконуються також на кальці. Варіантів може бути безліч. Тільки варто запам'ятати, що розташування квітників залежить не тільки від смаків власника ділянки, але і від рівня освітленості. Наприклад, троянди краще всього розмістити з південної сторони будинку, верес і хвойні дерева - ідеальний варіант для альпінарію, вхід краще оформляти рослинами або квітами, які квітнуть як можна довше.

Після цього планується вертикальне озеленення. Головне, визначитися з варіантами, яких безліч: перголи, шпалери, арки, стіни - на будь-який смак. В маскуванні і декоруванні вертикальне озеленення займає провідні позиції, будучи найбільш ефектним і природним способом.

Наостанок потрібно розставити акценти: продумуються ефектні деталі і освітлення, розміщуються контейнери з підібраними рослинами і садові приналежності. Це додасть ділянці якусь «родзинку».

Кожен наступний етап планування ділянки передбачає наявність основних основоположних принципів ландшафтного проектування:

Планирование участка

 

  • Ділянка виглядає набагато привабливіше, якщо при його облаштуванні були використані різноманітні фактури: матеріали, рослини і просторові елементи декору.
  • Неодмінно має бути присутня зв'язок будівель з оформлюються ділянкою. У цьому можуть сприяти стилістичні моменти, повторювані елементи декору, фактура матеріалів, форми, кольору і мотиви. Краще, щоб також були присутні перехідні елементи від стилістики будинку до садка: підпірні стінки, сходи, тераси, патіо. Кожен перехід повинен бути як можна більш плавним, поступовим.
  • Кожна садова зона відділяється невеликий кордоном. При цьому не варто захаращувати ділянка ширмами, екранами або суцільними перегородками, які часом виглядають дещо важкувато. Краще, якщо поділ буде дещо символічним, легким. Також в якості роздільника ідеально підійде великий валун, красиве дерево, чагарник або клумба.
  • Забарвлення квітів, листя, садового інвентарю може істотно вплинути на освітлення затінених або віддалених меж садової ділянки.
  • Необхідно наявність рослин, які відрізняються формою крони, кольором листя і квітів. Також повинен бути присутнім перехід горизонталей-вертикалей. Це в основному стосується рослин і рельєфного рішення.

Оформлення саду

Оформление сада

 

  • Оформлення саду має нести «родзинку». Краще, щоб вид на сад розкривалася поступово, фрагментами, а не було як на долоні. Кожен куточок має зачаровувати зігнутої лавкою, красивою скульптурою або оригінальними квітниками, до яких ведуть невеликі плавні доріжки.
  • При оформленні саду необхідно скористатися грою кольорів, різними контрастами. Варто пам'ятати, що колір надає сильний вплив на навколишню атмосферу. Активний колір можна повторити не один раз в різних куточках ділянки.
  • Цікаві лінії і різноманітні геометричні форми підкреслюються за допомогою різноманітних декоративних елементів.
  • При оформленні саду враховуються спеціальні закони композиції. При цьому визначається певний композиційний центр, якому підпорядковуються всі інші елементи. Крім цього, повинен відчуватися певний ритм, єдність задуму. Тільки в цьому випадку кожен елемент оформлення буде гармоніювати з іншими елементами декору. В композиції необхідно розставити акценти, щоб простір «поглибилося», а погляд ні на що не спіткав».
  • Сад повинен бути оформлений в єдиному стилі, при наявності інших стилів необхідно забезпечити плавний непомітний стильової перехід.

Оформление сада

Планування ділянки - це творчий процес, що вимагає застосування незвичайних, цікавих рішень, частинку «креативу». Це стосується і елементів декору, розташування квітників і дерев. Існує безліч варіантів оформлення саду, які можна змінити і налаштувати під свій смак.
Примітка:

  • Якщо розглянути як слід ділянки в саду, які нічим не засаджені або навпаки приховані у бурхливій порослі, то можна несподівано виявити безліч нових можливостей для перетворення вашого саду.

  • Правильно спроектовані доріжки допоможуть візуально збільшити площу ділянки. Для цього початок і кінець доріжки повинні розширюватися.

Найважливіший принцип - це імпровізація, яку не потрібно побоюватися. Не слід боятися змінювати і десь навіть порушувати якісь правила. Тільки в такому разі ваш твір буде ексклюзивним, а не шаблонним макетом.

Оформление сада. Видовое взаимодействиеЦветовое оформление сада

Стилі дизайну

Стили дизайнаСпочатку у вас на руках будуть кальки з планом ділянки. Цей план - перші намітки майбутнього саду мрії. Він буде ще доповнюватися і змінюватися, детализироваться. Більш точно ви визначитеся тоді, коли вивчите різні стилі дизайну і в підсумку знайдете свій стиль і визначитеся з усіма елементами майбутнього інтер'єру вашого саду.

Дизайн - це поняття, яке визначає не тільки стиль і складові майбутнього інтер'єру. Дизайн визначається у відповідності з ергономікою, при цьому дуже активно використовуються дані психології, естетики, медицини і звичайно екології. Всі вкупі допомагає зробити оточуюче нас середовище комфортною. Відомо, що на підсвідомість людини впливають багато факторів навколишнього середовища: колір, матеріал, форма, магнітні поля, енергетика оточуючих рослин. Все це відповідає або не відповідає нашому сприйняттю довкілля в поєднанні з індивідуальними особливостями характеру і психо-емоційного фону.

Інтуїтивно людина вибирає той чи інший стиль дизайну, який відповідає тому енергетичного фону, який буде сприятливий для нього. Однак інтуїція високо розвинена не у всіх, тому додаткові знання в цьому напрямку не будуть зайвими і допоможуть організувати навколо себе той енергетичний фон, який буде підтримувати гарне самопочуття і життєвий тонус на високому рівні.

Стили дизайна. Подчеркивание формы

З допомогою цих знань можна не лише зробити своє здоров'я невразливим, але і керувати своїм життям, матеріалізувати свої найзаповітніші бажання. Більше не доведеться витрачати гроші на візити до лікарів і психологів, бо як кращим фахівцем станете ви самі, оскільки ніхто більше ніж ви не знає, що для вас добре, а що - ні.

Примітка:

  • Стили дизайна. РельефЯк правильно підібрати рослини можна дізнатися на нашому сайті. Основний напрямок - це сад простого догляду.
  • Зона входу - це те місце, яке залишає саме перше враження, тому саме їй потрібно приділити особливу увагу.
  • Забезпечити тепло в будинку допоможе одна хитрість: проектувати будинок треба так, щоб вхід був орієнтований на південь.
  • Для саду з плодовими деревами найбільш підходять північні зони ділянки, так як інші дерева не затінь інші ділянки.
Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!