Практичне дизайнерське рішення - гумове покриття поверхні.

Не знаєте, яким матеріалом викласти садові доріжки, що б це було красиво, оригінально і безпечно? Останнім часом майстри ландшафтного дизайну все більше і більше звертають увагу на гумову плитку.

Резиновая плитка для дорожекГумове покриття істотно переважає над бетонними стяжками і класичним тротуарним покриттям. Високоякісний матеріал, з якого робиться гумова плитка, досить міцний і довговічний. Тому якщо ви не можете вибрати підходящий матеріал для своєї садової доріжки, задумайтеся над варіантом гумової плитки, її переваги читайте нижче.

Переваги гумового покриття

Дорожка из резинового покрытия

Доріжка з гумового покриття

Основні переваги гумового покриття садових доріжок це:

  • Простота монтажних/демонтажних робіт
  • Міцність
  • Всесезонність
  • Різноманітність форм і колірних відтінків
  • Естетичний зовнішній вигляд
  • Відмінні властивості дренувальні
  • Зручність транспортування
  • Довговічність експлуатації
  • Високі звукоізоляційні характеристики

Де можна використовувати гумову плитку?

Гумове покриття добре тим, що їм можна укладати не тільки садові доріжки, але і:

  • Майданчики на території шкіл, дитячих садів
  • Палуби яхт, причали, басейни
  • Присадибні території, місця заїзду машин, гаражі
  • Тротуари
Резиновое покрытие в качестве контура бассейна

Гумове покриття в якості контуру басейну

Та й взагалі, гумова плитка може використовуватися де завгодно, не шкодячи при цьому навколишнього середовища. Все тому, що сировина, з якого її роблять - гумова крихта. Саму гумову крихту добувають після вторинної переробки автомобільних шин, тому не варто турбуватися про міцності і довговічності гумової плитки, тому що автомобільні шини виготовляють з якісного натурального і штучного каучуку, наповнювачів і пом'якшуючих масел. Так само позитивним моментом є той факт, що виготовлення унікальної гумової плитки вирішує проблему утилізації «відслужили» автомобільних шин.

Виробництво гумового покриття - руйнування міфів.

Для початку розберемося з тим, які існують етапи виробництва гумової плитки.

Етап 1 - Підготовчий

На цьому етапі з автомобільних шин робиться гумова крихта. Для початку з шин витягуються металеві бортові кільця. Далі за допомогою механічного подрібнення автомобільних шин утворюється гумова крихта різних фракцій (від 1 до 4 мм). Варто зауважити, що механічна переробка не включає в себе застосування кріогенних технологій.

Етап 2 - Приготування суміші

Після того, як отримують гумову крихту, до неї додають поліуретанові сполучні речовини і різні пігменти (для створення необхідного колірного відтінку плитки) і змішують все в спеціальних змішувачах.

 

Етап 3 - Пресування

Останній етап у створенні гумової плитки - пресування готової суміші. Для цього використовують вулканизирующие преси. Що стосується технології пресування, то на даний момент їх існує дві: холодне і гаряче пресування (у зв'язку з цим існує кілька міфів про те, яка плитка краще).

Міфи про холодної та гарячої технології виробництва гумової плитки

Резиновая плитка - мифы различных технологий создания

Гумова плитка - міфи різних технологій створення

Міф №1

Якість плитки, виготовленої в процесі холодного формування істотно краще, ніж в аналогічному гарячому формуванні.

Це був розвіяний міф часом, тому що компанії, що виготовляють плитку обома методами, досі використовують і гаряче і холодне формування, які користуються популярністю на однаковому рівні.

Міф №2

Міф викликаний самим терміном «холодне формування». Як виявилося, не таке воно вже й холодне, швидше просто порівняно холодне. При гарячому формуванні використовують температуру 140°С протягом 15 хвилин, а при холодному - 80°С протягом 4 годин. І в тому і в тому випадку якість плитки залишається незмінним, також як загальний вигляд і форма.

Міф №3

Це міф свідчить про те, що при холодному формуванні витрати електроенергії значно менше. Так само як і попередні міфи, цей міф був спростований, оскільки обидва методу витрачають приблизно рівну кількість електроенергії. Відмінність лише в тому, що при гарячому формуванні використовується певний цикл для преса, а при холодному формуванні потрібна постійна температура в термошкафах.

Що стосується відмінностей між гарячою і холодною технологією формування гумової плитки, можна сказати, що:

  • Вартість виробництва плитки з допомогою гарячого формування в 4 рази дешевше, ніж з допомогою холодного
  • Для розширення виробництва плитки гарячого пресування необхідно лише додати нових пресів або прес форм
  • Головний плюс плитки холодного формування - висока продуктивність.

Як укладати гумову плитку своїми руками?

Для того що б створити доріжку з гумового покриття немає необхідності в спеціальних інструментах і ретельної підготовки місцевості! Все що вам потрібно - трохи вирівняти поверхню і за бажанням покласти під низ бетонні стяжки. Якщо плитка має товщину 30 мм і більше, вона зможе лягти на абсолютно будь-яку поверхню. Укладати її потрібно стик в стик і для додаткової фіксації використовувати поліуретановий клей. Ну а ходити по настеленному гумовому покриттю рекомендується через добу.

Як доглядати за гумовим покриттям доріжки?

Ще однією вагомою перевагою гумової плитки є, те, що вона дуже проста в догляді! Не потрібно використовувати миючі засоби для чищення плитки, якщо вам потрібно її просто вимити - використовуйте шланг із звичайною водою. Так само плитку можна вимити щіткою або змести все сміття віником і навіть пилососом. У зимовий час рекомендується чистити сніг на плитці дерев'яними або пластиковими лопатами. Не виключається використання снігоприбиральних машин.

Ви повинні розуміти, що гарантія безпеки і простоти у догляді за плиткою залежить тільки від правильності її укладання, тому перед тим як здійснювати укладання гумової плиткою, раджу переглянути цей відеоролик:

YouTube Трейлер

Як ви бачите, гумова плитка може укладатися не тільки у дворі, але і в приміщенні. І навіть якщо вас не вразило гумове покриття, ви завжди можете використовувати тротуарну плитку, яка легко робиться своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!