Вибір між відкатними і розпашними воротами
Про те, які ворота є кращими: відкатні, або розпашні варто розмірковувати, проаналізувавши переваги і недоліки кожного з видів.
На сьогоднішній день популярність відкатних воріт завоювала першість, відсунувши звичні для всіх розсувні ворота.
Перевага розпашних воріт лише в тому, що вони мають більш просту конструкцію, але все ж відкатні ворота вважаються кращими з-за того що вони не мають обмеження верхнього і нижнього отвору, який важливий для великогабаритних автомобілів.
Недолік відкатних воріт - це існуючі витрати на фурнітуру і комплектуючі механізму відкатки, однак через явних переваг цей мінус вважається мало вагомим.
Підвівши підсумок можна сказати, що з урахуванням зручності експлуатації воріт рекомендується вибрати відкатні ворота з вбудованою автоматикою, про яку ми зараз і поговоримо.
Як зробити автоматичні розстібні ворота своїми руками
Основні плюси розпашних воріт
Розпашні ворота є більш звичними для дачників і мають ряд переваг:
- Простота конструкції
- Невисока собівартість створення
- Тривалий термін експлуатації
- Відсутність додаткових витрат на запчастини
Недолік у розпашних воріт один, і то не дуже суттєвий - у зимовий час необхідно зачищати місце для відкриття воріт від снігу.
Використання орних воріт здійснюється в тому випадку, якщо на ділянці немає місця для відкотних системи.
Інструкція зі створення автоматичних розпашних воріт
Насамперед необхідно встановити опорні стовпи. Для цього вириваються ями, глибиною 1-1,5 метра, в них встановлюються стовпи і заливаються бетоном. До повного застигання розчину необхідно почекати близько 7 днів.
Стовпи можу бути як металеві, так і дерев'яні. Рекомендоване поперечний переріз з урахуванням необхідно стійкості має становити не менше 100*100 мм.
Якщо ви хочете використовувати бетонні стовпи обкладені цеглою, фундамент слід проармувати.
Всі елементи конструкції розпашних воріт необхідно заздалегідь очистити, обробити антикорозійним засобом і пофарбувати, що ворота не піддавалися гниття і прослужили якомога довше.
Про те, як зробити розпашні ворота своїми руками ви можете ознайомитися в цій статті, інструкція надана в останньому підзаголовку.
Після того, як конструкція воріт буде встановлена на опорні стовпи, переходимо до вибору та встановлення системи автоматизації. Для цього спочатку потрібно підібрати електропривод, враховуючи такі параметри:
- Лінійні розміри стулок
- Вага воріт
- Довжина від середини дверної петлі до бічної стіни
Автоматичне відкривання воріт може здійснюватися як всередину гаража, так і назовні, але з урахуванням того, що найчастіше розміри гаража маленькі, рекомендується використовувати останній варіант.
На дизайн і загальний вигляд електроприводу не варто звертати увагу, тому що він буде знаходитися всередині двору і навряд чи стане сильно кидатися в очі оточуючим, тим більше що розміри приводів приблизно однакові.
Для того що б вибрати і встановити автоматику для відкриття/закриття воріт краще скористатися допомогою спеціалістів, тому їх послуги не стануть надто дорогі, а якість роботи ви відчуєте відразу.
Як зробити автоматичні відкатні ворота своїми руками?
Принцип роботи
Принцип роботи відкатних воріт полягає в наступному: напрямна рейка, приварена до рами воріт рухається по роликовим візкам, закріпленим на бетонному фундаменті.
Напрямна рейка являє собою квадратну трубу, захищає візки від бруду, води і снігу.
Роликовий візок являє собою механізм з 7-8 роликів, які складаються з підшипників у металевій обоймі.
Термін експлуатації відкатних воріт становить 15 років при дбайливому ставленні до них.
В комплект фурнітури для відкатних воріт входить:
- 2 роликові візки
- Верхні підтримуючі ролики
- Уловлювачі
- Напрямна з заглушками для торців
- Накатная візок
Установка автоматичних відкатних воріт
Монтаж відкатних воріт починається з установки опорних стовпів за технологією, аналогічної зазначеної вище (розпашних воріт).
Далі необхідно зробити фундамент під зсувні ворота. Рекомендується використовувати швелер, шириною 20 см і арматуру (14 мм). Арматуру необхідно різати на метрові шматки і приварювати до стінок швелера - це створить основну конструкцію.
Після цього вириваємо яму для швелера (глибина ями 1,5 метра, ширина-не менше 40 см, довжина - половина ширини воріт) заливаємо все бетонним розчином і укладаємо швелер. Необхідно, що б швелер був в рівень з дорогою і ні в якому разі не виступав.
Тепер створюємо раму воріт. Для цього використовуємо металевий профіль 60*30мм. За допомогою зварювання створюємо каркас воріт, обшивають його профнастилом або полікарбонатом і приступаємо до з'єднання з відкотних механізмом.
Першим ділом виставляємо ролики на швелер, на ролики накочується захисну раму, яку в подальшому приварюють до воріт.
Слід звернути увагу на те, що всі побудова і установку необхідно робити, використовуючи будівельний рівень, тому перекошена конструкція швидко виведе ворота з ладу.
Після того, як ворота будуть готові, встановлюємо автоматику і насолоджуємося комфортним використанням автоматичних відкатних воріт зроблених своїми руками!
Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею про те, як зробити каналізацію для будинку своїми руками!