Що стосується використання модерну в якості садового стилю, то, незважаючи на візуальну простоту стилю, досвідченому садівнику навряд чи вдасться реалізувати мрію в реальність. Для додання садовому ділянці «модерністської родзинки» необхідно втручання фахівця в галузі ландшафтного дизайну, який повинен володіти почуттям міри і витонченим смаком. Які ж особливості створення декору саду в стилі модерн?
Особливості планування саду в стилі модерн
- Простота і плавність ліній. Контури всіх елементів саду (доріжок, клумб, газонів, водойм) обов'язково повинні плавно згинатися. Виразність таких ліній і створює потрібні акценти в потрібних місцях.
- Повторюваність елементів декору. Слід вибрати основний елемент прикраси (наприклад, лінія рослин повторюється і в садовій ділянці і на огородженні і на вітражі вікна).
- Невелика кількість рослин. При створенні садового дизайну в стилі модерн, фахівці користуються правилом «чим менше, тим краще». Це стосується як рослин, так і до малих архітектурних форм. Все має бути в міру і гармоніювати.
- Єдність композиції. Садовий ділянка і будинок обов'язково повинні бути оформлені в одному стилі, інакше композиція не буде цілісною і загальний вигляд ділянки стане безглуздим.
- Контраст форм і текстур. Всі елементи саду повинні знаходитися в контрасті один з одним (наприклад, газон з доріжками, світло з тінню). Не забуваємо про контраст колірних відтінків.
Рослинний світ модерністського саду
Як вже говорилося раніше, кількість рослин повинно зводитися до мінімуму. Це не означає, що їх присутність не виключається, але перестаратися з різноманіттям рослин не варто, буде достатньо висадки декількох груп рослин. Серед дерев особливою популярністю користується сосна з зонтикообразной кроною, туя, кипарис. Рекомендується висаджувати «рідні дерева», такі як: верба, липа, береза, ясен, горобина. Серед кущів можна виділити троянди, гортензії рододендрон. Вітається висаджування міксбордерів у формі змійки (межі клумби плавно звиваються). Для квітників ідеально підійдуть символи модерну - іриси, маки, лілії, півонії, нарциси. «Улюбленцями» дизайнерів вважаються рожеві і червоні мальви, біла лілія, примули і флокси. Для додання саду приємного аромату використовують фіалки, запашний тютюн та бузок. Так само не варто забувати про ліани, якими прикрашають як огородження, так і альтанки, фасад будівлі. Серед інших витких рослин, композицію можуть скласти плетисті троянди, клематис, дівочий виноград, хміль, запашний горошок і т.д.
Колірна палітра
Що стосується колірного поєднання всіх елементів декору, то воно може бути найрізноманітнішим. Головне що б створилася яскрава композиція, а не перевага одного певного тону. Для модерну підійде поєднання білого і рожево-лілового відтінку, або жовтого з блакитним.
Малі архітектурні форми для саду в стилі модерн
Для початку ще раз нагадаю правило: «Чим менше, тим краще». Не варто перестаратися з кількістю архітектурних форм. Композиція повинна бути такою, що б у ній не було нічого, що можна прибрати. Лавки, альтанки, ліхтарі та огорожі необхідно робити з використанням кованого металу, який оформляють характерним для модерну рослинним орнаментом. На садовій ділянці не завадять кілька силуетів птахів, «русалок», комах, які повинні повторюватися на інших елементах декору.
Що стосується садових доріжок, то їх можна вимостити з допомогою плит певної геометричної форми. Плити можу плавно змінювати контраст кольору, що додасть саду більшої унікальності і гармонійності. Рекомендується підсипати садові доріжки з гравію або гальки. Пам'ятаємо, що не допускаються різкі вигини доріжок. Тому улюблена фігура модерну - плавна дуга, зробіть вашу доріжку у вигляді звивається дуги і ви обов'язково підкреслите весь садовий стиль.
Дуже елегантно впишеться в композицію меблі та контейнери для квітів зі суворими обрисами. Що стосується останніх, то відповідний матеріал для них - бетон або теракот.
Водойми
Вода добре відбиває поверхня на своїй поверхні. Композиція модерну має багато плавних ліній, які дуже ефектно виглядатимуть в «природному дзеркалі». Так само можна використовувати струмочок, плавно біжить по декоративним камінням, або фонтан, який буде створювати святкову атмосферу. Доречним буде створення невеликої «занедбаності» водойми за допомогою лілії-латаття.
Які матеріали необхідні для оформлення саду в стилі модерн?
На сьогоднішній день будівельні магазини мають величезний асортимент будівельних матеріалів для створення модерністського саду. Що б вимостити садову доріжку можна використовувати тротуарну плитку, бруківку, садовий паркет, природний і штучний камінь. Забарвлення покриття може бути різним, починаючи пастельним однотонним і закінчуючи яскравим орнаментом. За допомогою садового паркету, досвідчені дизайнери змогли візуально пом'якшити перепади рівнів рельєфу.