Особливості конструкції навісу під машину
Існує два основних види конструкції навісу під машину: стаціонарний і прибудова до будинку.
Прибудова навісу під машину до стіни будинку займає менше часу і якщо правильно вибрати будівельний матеріал, гармонійно доповнить дизайн всього садової ділянки. Що б закріпити навіс, необхідно одну його частину прикріпити до стіни, а другу встановити на опорні стовпи (мінімум 2). Для того, щоб конструкція була стійка, стовпи бетонують або встановлюють на створену раніше бетонну площадку. Матеріалом для каркаса і опорних стійок послужить профіль металевий або дерев'яний брус. Якщо загальний садовий декор вимагає певний матеріал, опори можна виготовити з бетону, каменю або цегли, які підходять майже до всіх садовим стилям.
Для того, що б зробити стаціонарний навіс під машину, всю конструкцію необхідно встановити на опорні стійки, їх повинно бути не менше 4. Рекомендується встановлювати опори з кроком в 1-1,5 м, в залежності від ваги покрівельного матеріалу і всієї конструкції в цілому.
На форму майбутньої конструкції впливає матеріал каркаса: він може бути дерев'яним або металевим, в залежності від цього вигляд даху може бути прямою, хвилеподібний, сферичний або у формі арки.
Габарити навісу під машину можуть бути різні: на одну машину, на 2, або на невеликий автопарк.
Розміри навісу для машини
Розміри навісу для машини залежать від розмірів і кількості автомобілів, які будуть в ньому перебувати. Приміром, якщо навіс розрахований на одну машину довжиною 4 м, довжина навісу повинна бути як мінімум 5 м, а ширина 2,5 м. Якщо ви власник джипа або мінівена, розміри навісу повинні становити: ширина - 3,5 м, довжина - 6,5 м.
Що б правильно розрахувати висоту навісу, необхідно враховувати висоту машини з розташованим на ній вантажем на верхньому багажнику (на той випадок, якщо під час сильної зливи вам знадобиться що-небудь перевезення). Слід зауважити, що надто високий навіс для машини це теж погано, тому виникає ймовірність попадання косих опадів під навіс, а також здатності поривів вітру трясти дах. Рекомендована максимальна висота навісу становить 2,5 метра.
Як побудувати навіс для машини - покрокова інструкція
Для того, що б побудувати навіс для машини своїми руками, необхідно лише мати мінімальні навички роботи з молотком і пилкою. Від типу покрівельного матеріалу, конструкція навісу не залежить, тому в більшості випадків інструкція по створенню навісу для машини своїми руками має наступну послідовність:
Крок 1 - Закладаємо фундамент
Існує кілька варіантів фундаменту для навісу. Найпростіше придбати готові фундаментні блоки і за допомогою кронштейнів і куточків прикріпити до них опорні стовпчики.
Інший варіант фундаменту так само досить простий: викопуємо ями (приблизно 1 м завглибшки) в які вставляємо опорні стійки і бетонуємо за допомогою розчину. В цьому випадку можна так само замостити майданчик під навісом за допомогою тротуарної плитки.
Якщо раптом ви вирішили залити майданчик бетоном, тоді одночасно заливайте і опорні стійки.
Крок 2 - Збираємо каркас
Якщо в якості фундаменту ви вибрали готові фундаментні блоки, каркас дозволяється монтувати відразу ж після фіксації опорних стійок.
У тому випадку, якщо ви віддали перевагу бетонному майданчику, необхідно почекати, поки розчин повністю застигне (близько 1 тижня). Не варто забувати, що в жарку погоду незастывшую майданчик потрібно поливати рідиною, що б не утворилися тріщини у фундаменті.
Збирати каркас рекомендується з металевого профілю або дерев'яних балок. Рекомендується вибирати матеріал для каркаса з меншою площею поперечного перерізу, ніж у опорних стовпів, оскільки навантаження на каркас буде менше.
Спочатку потрібно зв'язати між собою стійки і зверху на них зафіксувати поперечні балки. Після цього потрібно зібрати крокви і набити обрешітку.
3 крок - Монтаж покрівлі навісу
Ну і, врешті-решт, приступаємо до установки покрівельного матеріалу навісу для машини. Існує кілька популярних варіантів виконання покрівлі, які ми зараз і розглянемо.
Навіс для машини з полікарбонату
Даний покрівельний матеріал може бути як мобільний, так і монолітний, основна різниця в наступному:
- З-за того, що в стільниковий полікарбонат є внутрішні порожнечі, він легше і зручніше в монтажі. Перевага монолітного полікарбонату в тому, що він може витримати більшої ваги сніжної маси.
- Стільниковий полікарбонат дозволяється встановлювати на тонкі опори і каркас. Недолік монолітного покрівельного матеріалу - потреба в міцному каркасі, який на порядок складніше монтувати.
- Вартість стільникового полікарбонату менше, але і термін експлуатації теж менше.
Після того як вибрали тип полікарбонату приступаємо до його встановлення. Для початку заміряємо розміри каркасу, а після цього за допомогою ножівки або електроінструменту відрізаємо потрібний розмір листа полікарбонату.
Слід звернути увагу на те, що при встановленні стільникового полікарбонату потрібно стежити за тим, що б канали листа знаходилися строго перпендикулярно землі (в цьому випадку волога, яка проникає всередину листа, буде самостійно виходити назовні). В іншому випадку через деякий проміжок часу всередині аркуша будуть утворюватися бульбашки вологи, які швидко взаємодіють з пилом і надають покриттю неестетичний вигляд. Що б очистити порожнечі буде потрібно багато часу.
Звертаємо увагу на те, що монолітний полікарбонат з такою проблемою не пов'язаний.
Повертаємося до встановлення покрівлі. Як тільки ви нарізували листи полікарбонату, переходите до засверливанию отворів для кріпильних елементів. Дану процедуру необхідно зробити до монтажу листів, що б не пошкодити їх. Важливий момент - діаметр отворів повинен бути трохи більше, ніж діаметр саморізів .такий строительский прийом використовується з-за того, що в жарку або холодну погоду полікарбонат розширюється і стискається, тому якщо зробити отвори строго під діаметр саморіза, під час звуження пластику можуть тріснути місця кріплення. Великі отвори так само шкідливі, оскільки в них може потрапляти волога і бруд, що б цього уникнути, під час кріплення використовуйте гумові прокладки (між матеріалом покрівлі та саморізом) або герметик.
Для того, що б закрити нижні краї полікарбонату використовують перфоровану стрічку, для верхніх - цільну стрічку.
Дерев'яний навіс для машини
Ясна річ, що повністю дерев'яний навіс для машини це абсурд, тому дошки будуть пропускати через себе вологу. Під навісом з дерева припускають, що дерев'яними будуть елементи каркаса, опорні стовпчики і обрешітка. Покрівельним матеріалом послужить той же полікарбонат або шифер.
У випадку якщо ви все ж хочете зробити суцільний дерев'яний навіс для машини, покрівлю необхідно зробити з щільно укладених один до одного дощок, які надалі обробляють водозахисної сумішшю.
Навіс для машини з профнастилу
Навіс для машини з профнастилу так само є непоганим варіантом. При монтажі профлиста слід враховувати наступні нюанси:
- Укладання листів проводиться внапуск
- Для кріплення листів необхідно вибирати оцинковані саморізи. Для того, що б уникнути подряпин під час прикручування саморізів, використовуйте гумові шайби, прокладки.
- Фіксація листа здійснюється за крайнім кутах, тільки після цього по всій поверхні
Проекти навісів для машини
Фото приклади навісів під машину своїми руками
Для того, що б допомогти вам вибрати оригінальний дизайн для навісу під машину, пропонуємо ознайомиться з вже існуючими оригінальними ідеями:
Ось власне і все, що хотілося розповісти про те, як побудувати навіс для машини своїми руками. Рекомендуємо прочитати статтю: як зробити минимойку для автомобіля.