Китайський сад своїми руками - філософський зміст складових елементів дизайну

Для того що б створити гарний гармонійний сад недостатньо просто розсіяти насіння квітів, декоративних кущів і дерев. Необхідно також облаштувати його малими архітектурними формами, світильниками і т.д. Але і це не все! Ніякої композиції не вийде, якщо заздалегідь не спланувати садовий стиль. І якщо ваша мрія - китайський сад, тоді потрібна велика віддача вашого внутрішнього світу.

Китайский сад своими рукамиПро китайському саду кажуть, що він показує таємний духовний світ садівника. Тому при його створенні немає необхідності наймати фахівців у галузі ландшафтного дизайну, потрібно всього лише знати деякі нюанси створення саду в китайському стилі, про яких ми зараз і поговоримо.

З чого потрібно почати при створенні китайського саду

Пример китайского сада

Приклад китайського саду

Китайські садівники перед створенням свого власного саду зазвичай намагаються максимально спокійно відпочити на тлі природного пейзажу. Ще їх дуже сильно надихає буддизм, філософія якого закликає черпати сили для розуму і духу в оточенні природи. Тому впевнено можна сказати, що китайський сад відображає ідеальний ландшафт для садівника.

Такого саду підходять мініатюрні гори, річки, дерева і чагарники. Головне що б все вливалося в одну гармонійну композицію, яка була б просякнута енергетикою і внутрішнім світом творця.

Так само важливо, що б в китайському саду не зустрілися кущі ідеальної геометричної форми (англійський стиль) або інші елементи, які явно будуть показувати не природне походження саду, тому що, як говорилося раніше, китайський сад - відображення ідеальної природної природи для садівника.

Ще одним важливим моментом, властивим китайському саду, є поєднання елементів, які мають таємничий філософський сенс. До таких елементів відносяться: вода, каміння, рослинний світ. Розберемося, який елемент, що символізує.

Вода, як символ життя китайського саду

Вода, как символ жизни китайского сада

Вода, як символ життя китайського саду

Вода обов'язково повинна бути присутньою в китайському садку, тому що мініатюра природної природи ніяк не може існувати без життєдайною вологи. Для цього створюються невеликі водоспади, струмки, ставки, які розташовують у центрі композиції. Не потрібно стильно декорувати контури водойм, краще залишити берега голими, природними. Що стосується течії, воно повинно бути тихим і спокійним, як протягом життя. Тому вода подібна до дзеркала, то з точки зору буддизму вона символізує справжній досконалий дух. Тому буде розумно спорудити на березі місце для відпочинку, у вигляді альтанки, яка як реально, так і відображенням на поверхні води, буде брати участь в композиції.

Камені, як символ безсмертя і чоловічого начала

Камни, как символ бессмертия и мужского начала

Камені, як символ безсмертя і чоловічого начала

Жителі Сходу свято вірять, що камені одухотворені. Так само вважається, що камінь втілює чоловіче начало - Ян. Тому присутність каменю в китайському саду настільки ж необхідне, як присутність води. Вони можуть розташовуватися біля берегів струмка, водоспаду, або взагалі служити як домінуючий елемент саду. Китайські садівники вірять, що незвичайні камені (з переливом, древнім нальотом, отворами, прожилками) є символом безсмертя, тому якщо вам зустрінеться такий камінь, обов'язково включіть його в вашу композицію. Так само з допомогою природного каменю (наприклад, граніту) можна викласти доріжку, яка ефектно доповнить китайський сад.

Рослинний світ китайського саду

Дуже головним нюансом китайського саду є його привабливість, тому рослинний світ повинен підбиратися з урахуванням того, що при відцвітанні одного виду рослин, інші повинні домінувати в цей час. Так само не варто забувати про те, що в китайському саду кожен елемент має свій прихований сенс і до рослин це теж відноситься.

Дерева

Кожне дерево в китайському саду обов'язково має щось символізувати. Зливу або вишня показує силу характеру. Сосна, яка зустрічається практично в кожному саду, означає нескінченність часу. Особливо люблять китайські садівники бамбук, який символізує стійкість і витривалість (при сильних поривах вітру бамбук гнеться, але не ламається). Так само жителі Піднебесної люблять використовувати спеціальні прийоми, для того що б змінювати зовнішній вигляд дерева і показувати, знову таки, прихований зміст. До таких прийомів відносяться штучно викривлені або постарені стовбури. Що стосується останніх, то до багатовікових рослинам взагалі ставляться з повагою, як і до літніх людей. Тому нерідко старі дерева служать як головний елемент китайського саду.

Квіти

Як і на інші елементи китайського саду, на квіти так відчувається величезний вплив буддизму. Квіти так само обов'язково щось символізують. Наприклад, лотос - символ чистої душі. Китайські садівники дуже люблять деревоподібна півонія, який вважають царем квітів. Не завадять в китайському саду троянди, нарциси і хризантеми. Так само, слід звернути увагу на те, що у кожної квітки є свій супутник: у троянди - півонії, у сливи - магнолія, у хризантеми - бегонія. Що стосується газонів, то, як ви помітили, в китайському саду їх немає. Замість них висаджують трав'янисті багаторічники або декоративні злаки. Ну і наостанок, не забуваємо про класику жанру - бонсай, який ефектно виглядає в невеликих контейнерах, які розміщуються на підставках.

 

Це, мабуть, мінімальні знання, якими ви повинні мати при створенні свого китайського саду. Не лякайтеся складності і філософського характеру композиції, адже якщо ви дійсно вкладіть у створення саду всю душу, тоді не буде необхідності щось додавати або змінювати. І пам'ятайте, що сад, зроблений своїми руками, вже, по суті, неповторний і унікальний, тому насолоджуйтеся відпочинком у ньому кожен день!

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!