Виготовлення керамзиту
Керамзитовий гравій, або загальноприйнята назва - керамзит, виготовляється з глини або глинистого сланцю, який піддається високотемпературному випалу. Випал відбувається в спеціальних печах барабанах, що мають довжину до 70 метрів і діаметр від 2 до 5 метрів. Печі встановлюються під невеликим нахилом. Вихідні матеріал засипається в вышерасположенную частина печі і зсипається до низу, де його чекає встановлена форсунка, яка, власне, і обпікає матеріал. Обробка глини вогнем відбувається в температурному режимі від 1050 до 1300o С на час не більше 45 хвилин. В результаті обробки утворюються округлі легкі камінчики керамзиту, які і використовуються в будівництві і ландшафтному дизайні.
Керамзит буває трьох видів: керамзитовий гравій, керамзитовий щебінь і керамзитовий пісок. Відмінність керамзитового щебеню від керамзитового гравію полягає в тому, що в першому випадку матеріал має більш гострокутну форму, а в другому округлу.
Розміри керамзитового гравію можуть бути наступні:
від 5 до 10 мм (дрібні камінці)
від 10 до 20 мм (найбільш популярна фракція)
від 20 до 40 мм (камінці більшого розміру)
Все що має розмір до 5 мм, вважається керамзитовим піском.
Слід зазначити, що на сьогоднішній день виробництвом керамзиту займається понад 250 заводів в 50 різних країнах, що говорить про високий попит на даний будматеріал.
Переваги керамзиту
Не дарма керамзит став настільки популярним в будівельній справі. Найбільш вагомими перевагами керамзиту вважаються:
- Оптимальне співвідношення в області ціна/якість
- Низьке водопоглинання матеріалу (не більш 20%)
- Висока морозостійкість (від 25 циклів і більше)
- Екологічність матеріалу (ніяких добавок, тільки обпалений глинистий сланець)
- Хороші звуко - і теплоізоляційні властивості
- Керамзит має легкий вага
- Матеріалу володіє високою міцністю і довговічністю
- Керамзит стійкий до впливу кислот
Як ви бачите, достоїнств у керамзиту багато, тому доцільно застосовувати його в будівельній справі, особливо якщо зводити легкі садові споруди.
Що стосується області застосування керамзиту, то найбільш часто дані матеріал використовують в якості утеплювача, заповнювача для бетонного розчину, а так само в якості дренажу для рослин. Зараз ми більш широко розглянемо область застосування керамзиту.
Застосування керамзиту на дачній ділянці
Як було сказано раніше, керамзит може брати участь в будівельних роботах, так і в ландшафтному дизайні, розглянемо все по порядку.
Найбільш активно застосовують керамзит в якості недорогого утеплювача для підлоги, підвалів, перекриття та стін. При утепленні даху і підлоги ви не тільки створите якісну теплоізоляцію, але й забезпечите приміщення хорошою звукоізоляцією. Подушка з керамзиту добре зберігає тепло і тому має легкий вага, не створить великих навантажень на конструкцію будівлі.
Що стосується комунального господарства, то останнім часом і тут керамзит відіграє важливу роль. Внаслідок прориву трубопроводу доводиться відкопувати грунт на місці аварії, для подальшого ремонту, який є досить складним. Найчастіше причиною аварії є промерзання води в трубі, внаслідок чого труба розривається. Як вже говорилося раніше, керамзит володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, тому якщо їм засипати водопровідний канал, що проходить під землею, шанс промерзання труб значно знижується.
Так само керамзит доцільно застосовувати для створення різних видів фундаменту. На відміну від гравію, керамзит має легкий вага і має досить хорошою міцністю, а значить, фундамент зможе сприймати такі ж навантаження, при цьому транспортування будматеріалу буде більш простий і менш витратною. Слід зазначити, що з-за своїх теплоізоляційних властивостей, фундамент з додаванням керамзиту можна закладати на меншу глибину.
Крім створення бетонного розчину, в будівництві керамзит застосовують для створення керамзитових блоків, мають невелику вагу і хорошу міцність і теплоізоляцію. За допомогою керамзитових блоків можна зводити як внутрішні, так і зовнішні стіни будівлі.
Ще одна область застосування керамзиту це дорожнє будівництво. Коли дорога зводиться на заболоченій місцевості або на грунті, що має високо розташований водоносний горизонт, часто застосовують керамзитовую підсипку, яка швидко прибирає зайву воду і запобігає затоплення дороги.
Дренажна подушка з керамзиту добре відводить воду, тому часто таку подушку роблять під фундаментом, а так само бордюрами.
У ландшафтному дизайні присадибної території керамзит так само зайняв важливе призначення. Завдяки своєму декоративного виду, керамзитовий гравій часто використовують для прикраси садових терас і розкішних альпійських гірок, що зводяться на горбистій території.
У садівництві керамзит використовують в якості гарного утеплювача, а так само дренажу для коріння рослин. Дуже часто в ємність з рослинами, які вирощуються на гідропоніці, додають керамзит, який на відміну від грунту зменшує ризик захворювання рослин, а так само поява різних шкідників.
Якщо додавати керамзит в родючий грунт, то врожайність підвищиться, причому на порядок. Додавати керамзиту можна 2 способами:
- При висадці дерев і чагарників створюється лунка, на її дно засипається подушка з керамзиту, поверх неї засипається грунт. На грунт поміщаємо кореневу систему рослини, яку трохи присипаємо грунтом і залишився місце засипаємо, знову-таки, керамзитом. Утворився « грунтово-керамзитовий торт» буде добре насичувати кореневу систему поживними речовинами і водою.
- Більш простий спосіб це змішування дрібної фракції керамзиту з ґрунтом для подальшого засипання суміші в лунку з поміщеним рослиною.
Як перший, так і другий спосіб підвищують родючість рослини при мінімальних витратах на вдосконалення грунту.
Перевага керамзиту, який додається в грунт з рослинами, полягає в тому, що підвищується водонасичення рослин, поліпшується повітрообмін, а так само проводиться захист коренів від висихання в жарку погоду і утворення цвілі в дощову.
Керамзит так само можна використовувати для підвищення родючості кімнатних рослин. Для цього до рослині, выращиваемому в гідропонному горщику, додається керамзит дрібної фракції.
Ну і остання важлива область застосування керамзиту на дачній ділянці, полягає в тому, що керамзитова подушка служить хорошим фільтром, тому якщо на дні очисної споруди відсипати шар керамзиту, рідина швидко відділятися від твердих відходів.
Як ви бачите, керамзит має масу переваг і широку область застосування, як в будівельній справі, так і в садівництві і навіть в ландшафтному дизайні, тому є сенс приобрет
ения даного будматеріалу!