Металевий бак для душу
Форма бака нагадує плоску прямокутну коробку. Обсяг варіюється в межах від 100 до 200 літрів, чого цілком вистачить для великої родини. Матеріал, з якого виготовлений бак - вуглецева сталь, яку часто називають «чорною».
Конструкція металевого бака для душа включає в себе:
- Отвір для заливання води, що закривається кришкою (знаходиться зверху ємності)
- Покажчик рівня води
- Штуцер для шлангу заливки
- Вентиль для пуску води з душовою насадкою
Перевага металевого бака в тому, що він довговічний, міцний і недорогий в ціні. Явний недолік такого матеріалу - це не стійкість до корозії. Рано чи пізно бак для душа почне іржавіти і хоча він оброблений спеціальними захисними засобами, як ми знаємо ніщо не вічно, а значить, через якийсь проміжок часу з бака буде литися іржава вода, а це неприйнятно для душу.
Бак для душа з оцинкованої сталі
Матеріал для виготовлення такого бака - це все та ж сталь, але тільки вкритий невеликим шаром цинку, який захищає бак для душа від передчасної корозії. Так як верхній шар цинку теж піддається корозії, його необхідно завчасно пофарбувати.
Форма бака з оцинкованої сталі вельми різноманітна: кругла, плоска, вузька, довга і т.д. Обсяг бака для душа так само різний, місткість може бути як 40-літрова, так і досягати позначки в 200 літрів, все знову ж таки залежить від того, скільки людей буде користуватися літнім душем. Недоліки даного бака такі ж, як і у металевого бака, а ось переваги наступні:
- Значно довше термін служби (від 10 років і більше)
- Існує можливість установки водонагрівача з регулятором температури
- Теплоємність бака більше ніж у металевого
Конструкція бака для душа складається з люка для затоки води (зверху), кульового крана з душовою лійкою (знизу), а також штуцера під шланг, який можна додатково приєднати.
Бак для душа з нержавіючої сталі
Бак для душа з нержавіючої сталі є кращим варіантом для дачної ділянки. Його заслуга в тому, що він абсолютно не піддається корозії, з-за того, що покритий тонким шаром хрому, тому відсутня потреба у фарбуванні і обробці ємності антикорозійними засобами. Ціна бака з нержавіючої стали на порядок вище, ніж у його іржавіють побратимів, це обумовлюється появою таких переваг, як:
- Легкість бака. Товщина стінок може становити всього лише 1 мм.
- Довгий термін служби, який становить близько 20 років
- Збереження рідини в ємності. Вода не тільки не іржавіє, але і зберігає свіжість, а так само не піддається цвітінню і придбання неприємного запаху.
- Міцність і надійність матеріалу ємності
Конструкція нержавіючого бака для літнього душа не відрізняється від металевого і оцинкованого виконання, обсяг теж може доходити до 200 літрів.
Пластиковий бак для літнього душа
Перевага пластикового бака для літнього душа складається не тільки в його дешевизні і простоті догляду, але і в таких нюансах, як:
- Абсолютна стійкість до корозії
- Швидкий монтаж/демонтаж ємності
- Легке транспортування бака через його маленького ваги
- Довгий збереження чистоти і свіжості води
- Екологічна безпека матеріалу
- Здатність функціонувати при високих і низьких температур (від -30 до +60 градусів)
- Високий термін експлуатації (до 40 років служби)
- Висока стійкість до ультрафіолетового випромінювання
Що стосується форми бака, вона може бути найрізноманітнішою: круглої, плоскою або квадратної. Обсяг пластикового бака для душа нічим не відрізняється від інших баків і коливається в межах 100-200 літрів. Пластикові баки для літнього душу можна також використовувати для транспортування води, у разі якщо джерело знаходиться далеко від дачі.
Як зробити бак для душа своїми руками?
Побудова баки для літнього душу своїми руками не представляє особливої складності, тим більше що це сприяє суттєвій економії грошей. Для такої ємності підійде навіть ємність, яка використовувалась раніше. Матеріал бака для душа може бути найрізноманітнішим, але найпростіше вибрати метал або пластик.
Металевий бак для душу можна легко створити за допомогою листів заліза та зварювального апарата, але це займе більше часу. Тому краще всього використовувати звичайну пластикову бочку.
Для початку необхідно створити внизу бочки відвід з різьбленням і приєднати до нього кран, має насадку для душової лійки. Заливати воду в бак можна або через верхній люк за допомогою відер, або використовуючи насос та шланг, який з'єднується з баком за допомогою штуцера. Коли конструкція бака для душа буде готова, закріплюємо його в потрібному місці і насолоджуємося душем.
Перевага саморобного бака для душу полягає в його низької вартості і насолоду від результату власної праці. При бажанні, його можна прикрасити малюнками, які доповнять композицію садового декору.
Бак для душа з підігрівом
Вода в баку для душа може самостійно нагріватися завдяки сонячним променям, або за допомогою спеціальних водонагрівачів. Перевага останніх полягає в тому, що теплою водою в душі можна буде користуватися навіть у похмуру погоду. Бак з штучним підігрівом обладнується нагрівальним елементом, який розташовується усередині ємності. Потужність нагрівача становить 2 кВт (цифра може трохи коливатися), чого вистачить для нагріву 200 літрів води до температури +30 ºС за час, що дорівнює 3 години.
Існують моделі з терморегуляторами, які самостійно стежать за температурою води і підтримують те значення, яке вибрав оператор. Вимога до баків для душу з підігрівом полягає в тому, що б нагрівальний елемент постійно перебував у воді, інакше він швидко згорить.
Вибір бака для душу залежить від бажання і матеріальних можливостей господарів дачі, різновид ємностей для води у душі дуже різноманітна, а значить, ви можете вибрати варіант бака, підходить для ваших умов на дачі.
Рекомендуємо до прочитання статтю про те, як зробити душ для дачі своїми руками!