- Стаття
- Відео
Переваги сауни у квартирі
Відразу ж слід звернути увагу на те, що в даній статті ми будемо розглядати тільки готовий варіант квартирної сауни, які представлений заводський кабінкою з усіма зручностями. Саморобну кабінку можна зробити своїми руками, істотно заощадивши гроші, але це не забезпечить вам настільки комфортного відпочинку, до того дозвіл на обладнання в квартирі саморобної сауни ви навряд чи отримаєте.
Переваги монтажу сауни у квартирі своїми руками:
- Дозволить комфортно відпочивати у власній квартирі
- Не вимагає додаткових заходів по проведенню нової каналізації і трубопроводу, досить під'єднати кабінку до вже готової магістралі
- Немає необхідності вибігати після сауни на вулицю для того, що б увійти в дім, тим більше що тіло буде розпареним і є шанси застудитися після такої пробіжки
- Сприяє очищенню організму від шлаків
- Позитивно впливає на серцево-судинну систему, а так само дихальні шляхи
- Відновлює сили після фізичних навантажень
- Дозволяє вийти зі стресової ситуації
- Омолоджує шкіру
Види саун у квартиру
На сьогоднішній день існує широкий асортимент квартирних саун, різних по декоративній обробці, обсягу, способу нагрівання і допоміжним функціям.
Звертаємо вашу увагу на те, що готова сауна в квартиру має досить високу ціну, але все ж таки існує маса пропозицій для сімей середнього класу, де вартість схову може становити близько 50000 рублів.
Забігаючи наперед, слід сказати про те, що в квартирі дозволяється встановлювати тільки електричні або інфрачервоні сауни. Газові печі та печі на дровах застосовувати в квартирі суворо заборонено!
Сауни в квартиру можуть бути представлені у вигляді окремих кабінок, фітобочек, комбінації «душова кабінка + сауна», а також портативних саун. Далі ми поговоримо про кожному варіанті більш докладно.
Готова сауна у квартиру
На сьогоднішній день існує безліч готових саун для квартир, які можуть мати площу від 1,2 м2. Такі сауни ідеально підходять для сім'ї з двох дорослих осіб. Готові сауни можуть бути як з електричним, так і інфрачервоним обігрівачем. Перевага даного виду сауна в простоті монтажу, тому що вони виготовлені з дерев'яних щитів, які легко збираються в пази. У готових саунах здійснена паро - і теплоізоляція, необхідно тільки підвести всі комунікації до кабінці (воду, електрику, зливну трубу). Що б зібрати готову сауну по частинах досить покликати на допомогу 1-2 чоловік і скористатися інструкцією, яка йде в комплекті.
Сауна з душовою кабінкою
Знову-таки забіжу наперед і скажу, що однією з вимог, які пред'являються сауні, є місце її розташування. Сауна в квартирі може бути розміщена у коридорі або ванною. Розміщувати сауну в спальні і кухні суворо заборонено.
Виходячи з цього, вибираючи між ванною і коридором, краще віддавати перевагу першому варіанту, оскільки можна відразу після парилки охолодитися в душі. Саме для цього виробники придумали комбінований варіант, який одночасно включає в себе і парильню і душ.
Сауна в квартиру з душовою кабінкою має більш високу ціну, і менший обсяг самої парилки, що не завжди зручно. Незважаючи на це даний варіант користується популярністю серед споживачів. Для обігріву сауни використовується інфрачервоний обігрівач, тому ціна кабінки буде більш висока. Також звертаємо вашу увагу на те, що при відпочинку в даному вигляді квартирної сауни необхідно стежити за кількістю води в парогенераторі і при необхідності доливати її вручну.
Фітобочка
Ще один варіант сауни у квартирі - фітобочка. Вона займає мало місця, не вимагає застосування посиленою електропроводки, а так само сприяє більш незвичайному відпочинку.
Фітобочка являє собою звичайну дерев'яну бочку, яка має спеціальну конструкцію, що дозволяє заходити в неї збоку і сідати на невелику полку, при цьому тіло повністю ізолюється в бочці, а голова знаходиться зовні і не піддається тепловому впливу. На відміну від лазні і сауни, фітобочка пропаривает тіло спеціальними травами, мають приємний запах і лікувальні властивості.
Фітобочка може бути виготовлена з цілісного стовбура дерева, що буває вкрай рідко, тому в даному випадку необхідно знаходити дерево з досить потужним стовбуром, що не зовсім доцільно використовувати для виготовлення фітобочек.
Другий варіант - бондарное з'єднання (за типом винних бочок або купелей для лазні). У цьому випадку виготовляються дошки, які збираються у формі бочці, стик в стик, і надійно фіксується металевими хомутами. Цей варіант так само рідко використовується з-за трудомісткості робіт, які впливають на ціну виробу.
Ну і останній варіант - шпунтове з'єднання дощок для бочки. У цьому випадку забезпечується якісна герметичність бочки і менша трудомісткість робіт, що робить таку фітобочку більш дешевою.
Портативна сауна
Портативна сауна являє собою виріб з тканини, яка обтягнута на спеціальному каркасі. За принципом дії портативна сауна схожа на фітобочку, але тільки її перевага в тому, що попаритися в сауні можна де завгодно, головне, що б був джерело електроенергії - розетка.
Звертаємо вашу увагу на те, що портативна сауна була представлена нами для того, що б показати ще один вигляд сауни, але ніяк не варіант для облаштування у себе в квартирі.
Портативна сауна компактний і має невелику вагу, а головне, зовсім не дорога!
Вимоги до саун в квартирі
Як ми вже говорили, встановити сауну в квартирі не так вже й просто. Сауна є пожежонебезпечним приміщенням, тому для її експлуатації ви повинні виконати всі вимоги, що пред'являються ГОСТами і законодавством.
Перша і найбільш важлива вимога - вид обігрівача для сауни. Він повинен бути електричним або інфрачервоним. Як ми вже говорили, газові обігрівачі, і техніка на твердому паливі суворо забороняється в квартирі!
Що б експлуатувати сауни ви повинні мати достатньо потужну електропроводку в будинку, яка зможе витримати навантаження на мережу від обігрівача.
Потужність обігрівача може бути різною, в залежності від обсягу парилки, ми трохи пізніше поговоримо про вибір обігрівача, а зараз тільки звертаємо вашу увагу на те, що електропроводка повинна витримувати навантаження до 6 кВт. Для цього рекомендується використовувати електричний кабель, перетином від 5 до 8 мм, який буде йти безпосередньо від лічильника до обігрівача
Знову-таки, повернемося до безпеки відпочинку у квартирній сауні. Якщо ви вирішили здійснити монтаж сауни у квартирі своїми руками, обов'язково необхідно обладнати в парильні датчик максимальної температури, який буде автоматично відключати обігрівач при підвищенні температури до вказаної відмітки (наприклад, до 130про З).
Так само в сауні обов'язково потрібно встановити датчик, який безпосередньо буде сигналізувати диспетчерську МНС при виникненні пожежі в квартирної сауні.
Звертаємо вашу увагу на дуже важливий нюанс - в квартирі дозволяється облаштовувати сауни, площею не більше 2 м2, тому весь широкий асортимент виробів може скоротитися в кілька разів!
Ще одна вимога до сауни у квартирі - забезпечення видалення вологи з квартири на вулицю. Хоча фінська сауна не така волога як російська, але все ж волога присутня, її необхідно видаляти з допомогою відводу гофрованої труби.
Ну і останнє, з найважливіших вимог до сауни у квартирі це забезпечення достатньої пароізоляції приміщення. Хоча готові кабінки повністю ізольовані, необхідно здійснити у ванній кімнаті гідроізоляцію за допомогою фольгованого матеріалу або поліетиленової плівки, після чого обробити кімнату дерев'яною дошкою листяних порід.
Рекомендації з облаштування сауни у квартирі
Що б сауна в квартирі швидко нагрівалася і при цьому витрати електроенергії були мінімальними, рекомендується правильно підібрати потужність обігрівача для сауни.
Для швидкого і ефективного нагріву парилки потужність обігрівача розраховується у співвідношенні 0,6 кВт на 1 м3 приміщення. Якщо вибрати менш потужний обігрівач доведеться більше часу чекати, поки сауна в квартирі нагріється, більш потужний обігрівач - зайві матеріальні витрати.
Звертаємо вашу увагу на те, що можна істотно заощадити на потужності обігрівача і витратах електроенергії при створенні ефективної пароізоляції приміщення. Чим менше пара буде виходити із сауни, тим швидше вона буде нагріватися і довше тримати тепло. Експерти стверджують, що при створенні хорошої теплоізоляції сауни у квартирі, розрахунок потужності обігрівача може становити 200 Вт на 1 м3 приміщення, тобто в 3 рази менше!
Що б в сауні не збирався конденсат, і не утворювалася цвіль і грибкові пошкодження деревини, необхідно здійснити якісну вентиляцію приміщення.
Якщо ви створюєте сауну у ванній кімнаті, рекомендується здійснити обробку всієї ванної з допомогою обробленої антисептиком вагонки з листяних порід дерева. Антисептик не тільки запобіжить гниття дощок, але і забезпечить їх захист від самозаймання!
Виробники саун у квартиру
Ну і останнє, про що хотілося поговорити в цій статті, це про виробників саун в квартири. Слід відзначити, що лідерами у цій сфері є TYLO,HELO, SAWO, UGENDSTIL, HARVIA і вітчизняні компанії «Краса» і «Малюшка».
Лідером з виготовлення компактних саун є країна, якій належить ідея фінської сауни, а саме Фінляндія. Фінська компанія HARVIA надає споживачам сауни в різних варіантах обробки і різного об'єму.
Звертаємо вашу увагу на той факт, що для квартирного розміщення сауна може мати площу не більше 2м2, тому більшість популярних моделей саун вам може не підійти. Незважаючи на це, виробники враховують факт мініатюрних кабінок для саун і тому виготовляють спеціальні пропозиції для саун в квартири, які так само мають різний набір функцій і матеріали обробки.
От і все, що хотілося розповісти про монтаж саун в квартирі. Як ви бачите, варіантів дуже багато, і любитель попаритися після важкого робочого дня може вибрати варіант, який підійде йому за смаком і вартості!