- Стаття
- Відео
Пристрій плитного фундаменту
Плитний фундамент є модернізованим варіантом стрічкового фундаменту, який славиться своєю надійністю і високою несучою здатністю. Плитний фундамент являє собою цілісну армовану бетонну плиту, неглибоко залягає в ґрунті.
Пристрій плитного фундаменту включає в себе такі «прошарку»:
- Шар геотекстилю, укладається у виритому котловані під фундамент
- Дренажний шар з піску і щебеню
- Утеплювач (рекомендується застосовувати пінополістирол)
- Арматурна сітка
- Бетонна стяжка
- Гідроізоляція фундаменту
Слід зазначити, що замість арматурної сітки і бетонної стяжки деякі дачники використовують готові залізобетонні плити. Декілька плит укладаються в котлован, а поверх них заливається невелика бетонна стяжка. Даний варіант не рекомендується використовувати, тому що в цьому випадку міцність фундаменту набагато менше із-за неоднорідності конструкції.
Переваги плитного фундаменту
Перевагами плитного фундаменту є:
- Найвища несуча здатність конструкції
- Простота зведення фундаменту (труднощі можуть виникнути тільки у розрахунках)
- Плитний фундамент є малозаглубленным, тому практично не піддається деформаціям при заморожуванні/відтаванні грунту
- Плитний фундамент можна використовувати в якості готового підлоги, головне якісно утеплити його
- Будівництво плитного фундаменту становить мінімум земельних робіт
- Доцільно застосовувати на складних грунтах
Незважаючи на це, ми вже говорили, що грошові витрати на будівельні матеріали при зведенні плитного фундаменту є високими, тому використовувати даний тип несучої конструкції рекомендується тільки на складних грунтах і то для зведення легких будівель (госпблоку, літньої кухні, лазні).
Розрахунок плитного фундамент
Найбільш складним етапом при будівництві плитного фундаменту своїми руками є його розрахунок. Це і в правду так, тому що при неправильному розрахунку плитного фундаменту ви або переплатите гроші, створивши дуже міцну конструкцію, або заощадивши гроші, через деякий час побачите перекоси стін на садовій споруді, встановленої на плитковому фундаменті.
Розрахунок плиткового фундаменту не надто складний. Головне, що ви повинні знати: несучу здатність грунту і несучу здатність бетону. Для того, що б переконатися в тому, що плитковий фундамент витримає вагу споруди, необхідно розділити загальний вага (фундамент+споруда) на площу фундаменту.
Наприклад, несуча здатність сухого ґрунту становить 2кг/см2 , а несуча спроможність бетону марки М510 становить близько 150 кг/см2. Виходячи з цього, тиск фундаменту з будівництвом не повинно перевищувати 2кг/см2. Тільки в цьому випадку споруда не буде деформуватися з плином часу.
Що б ви зрозуміли всю суть розрахунку плитного фундаменту, надамо вашій увазі приклад.
Ми хочемо звести двоповерхову лазню, розмірами 10*10 м. Виходячи з цього, площа фундаменту дорівнює 100 м2. Тепер розраховуємо вага фундаменту. Якщо його товщина буде 20 см, то приблизний вага (з урахуванням армованого шару) буде складати близько 100 тонн. Повний вага двоповерхової лазні при товщині стінок 25 см буде становити близько 130 тонн. Так само слід враховувати вагу меблів, людей та інших об'єктів в будинку, для розрахунків беремо 70 тонн (тому лазня двоповерхова). Отже, вага фундаменту з будівництвом становить 300 тонн. Відповідно, 300 тонн/ 100 м2 буде становити тиск на грунт 0,3 кг/см2, чого цілком вистачає для забезпечення нормального функціонування фундаменту.
Звертаємо вашу увагу на те, що більшість необхідних для розрахунків даних перебувати в Дсту, Сніп та інших стандартах.
Так само необхідно відзначити, що мінімальна товщина плитного фундаменту повинна становити 20 см, а максимальна-30 см (без урахування висоти ребер жорсткості).
Слід зазначити, що розрахунок плитного фундаменту краще передати в руки спеціалістам, які ретельно проаналізують властивості ґрунтів, кліматичні умови та особливості споруди. Хоча за це вам доведеться віддати трохи грошей, зате так ви заощадите на матеріалах і будете впевнені, що фундамент не потріскається через сезон-два!
Технологія будівництва плитного фундаменту своїми руками
Для того, що б звести плитний фундамент, ви повинні здійснити його розрахунок, підбити кошторис і підготувати грунт.
Далі будівництво плитного фундаменту буде включати в себе наступні етапи:
- Роєм котловани глибиною не більше 50 см
- Отсыпаем дренажну подушку з щебеню і піску (20 см), заливаємо водою і ретельно утрамбовується
- Встановлюємо опалубку і вкладаємо в неї перев'язку з арматури (використовуємо прути товщиною не менше 12 мм)
- Заливаємо бетонний розчин товщиною 20-25 см
- Робимо бетонне вимощення по периметру споруди
- Здійснюємо гідроізоляцію фундаменту за допомогою розплавленої бітумної мастики і руберойду
- Утеплюємо фундамент пенопропиленовыми плитами
Ось і вся технологія будівництва плитного фундаменту своїми руками! Рекомендуємо вам ознайомитися з відео-прикладом створення даного типу несучої конструкції:
Так само ознайомтеся з нашою статтею: створення пальового фундаменту своїми руками!