Як правильно вибрати подрібнювач для садової ділянки?

Для того, що б садовий ділянку було завжди чистим і придатним до відпочинку, за ним потрібно ретельно стежити. Догляд за садом є важкою повсякденною працею, тому, що б трохи спростити життя садівника, була винайдена спеціальна техніка для саду. До такої техніки відносяться вертикуттеры, мотоножиці, висоторізи, чипперы і багато інших пристроїв. Поговоримо про те, як правильно вибрати садовий подрібнювач (чиппер) для заміського будинку.

Садовый измельчитель для домаКонструкція садового подрібнювача включає в себе двигун, ріжучу частину, воронку для подачі сировини та вихідний дефлектор. Садовий подрібнювач служить для перетворення сміття, що утворився після роботи у дворі, в корисне добриво - компост. Таким сміттям може бути скошена трава, гілки, пеньки, зів'ялі квіти, зниклі овочі, фрукти і т.д. Вибір чіппера повинен здійснюється з невеликим знанням про функції та особливості призначення цих агрегатів.

Перевага садових подрібнювачів

Разновидности садовых измельчителей

Різновиди садових подрібнювачів

Садовий подрібнювач має масу переваг, які, власне, «штовхають» садівників на купівлю агрегатів. Основний плюс, звичайно ж, це полегшення догляду за територією зі значною економією часу. Так само не варто забувати про те, наскільки псують екологію в осінньо-весняний час багаття, з допомогою яких ми звикли прибирати сміття. Про користь компосту, створеного в результаті роботи подрібнювача, можна створити цілу статтю, тому його вплив на продуктивність саду є колосальним. Так само перевагами чіппера є:

  • Компактний розмір
  • Зручність транспортування агрегату
  • Досить міцна система подрібнення (загартовані ножі)
  • Доступна ціна

Який тип двигуна краще: бензиновий або електричний?

Одна з вічних проблем при купівлі подрібнювача - це правильний вибір типу двигуна у агрегату. І то і то виконання є по-своєму гарним.

Що стосується чипперов з електричним двигуном, вони вважаються більш простими в обігу. Такі пристрої не залежні від того, скільки палива залишилося в баку. Їх переваги порівняно з бензомоторними подрібнювачами полягає в наступному:

  • Більш безшумні
  • Мають меншу вагу
  • Екологічно нешкідливі
  • Запускаються від натискання однієї кнопки
  • На порядок дешевше

Недоліком електричних подрібнювачів є мала потужність двигуна, з-за якої техніка не здатна переробляти великі по діаметру гілки, а також той факт, що подрібнювач можна використовувати на далекій відстані від розетки (оскільки довжина кабелю обмежена).

Бензиновий двигун є більш потужним, а отже і продуктивність таких подрібнювачів на порядок вище. Хоча він і не «прив'язаний» до розетки, але має величезний недолік - шкідливі викиди газу, що виходять в атмосферу. Різновид бензинових двигунів включає в себе двотактне і чотиритактне виконання. Двотактні двигуни можна спостерігати на більшості моделей. Чотиритактні двигуни зустрічається набагато рідше, але їх перевага колосальна - вони майже безшумні, мають чистий вихлоп і на порядок простіше в експлуатації. Так само до недоліків бензинового двигуна можна віднести високі грошові витрати, які виражені як в ціні самого агрегату, так і в тому, що постійно потрібно купувати паливо і мастильні матеріали для пристрою. Приємною особливістю можна перекрити всі мінуси агрегату - товщина переробляються гілок може досягати 9 см в діаметрі.

Критерії вибору підходящого чіппера для дачної ділянки

Как правильно выбрать подходящий измельчитель?

Як правильно вибрати підходящий подрібнювач?

За призначенням

Перш за все, слід правильно оцінити те, який обсяг робіт буде виконувати подрібнювач і, власне, масштаб вашої садової ділянки. Неправильний вибір агрегату може нашкодити не тільки товщини вашого гаманця, але і самому дачній ділянці. Приміром, якщо заощадити гроші і купити дешеву техніку, весь обсяг робіт не буде виконуватися і багато сміття просто не зможе переробитися, тоді навіщо було витрачати гроші? Або такий випадок: ви купили потужний подрібнювач для вашого маленького саду з молодими деревами. Такий чиппер не буде працювати на повну потужність з використанням всіх функцій, а на гроші, які ви витратили, можна було купити 2-3 відповідних пристрою. Саме тому рекомендується вибирати невеликі електричні подрібнювачі для маленьких садів і потужні бензинові агрегати для великих дачних територій.

По вихідному продукту

Сортность исходящего материала

Сортність вихідного матеріалу

Різні моделі чипперов здатні переробляти деревний сміття в різні по крупності матеріали (тирса, шматки дерева до 3мм або дрібну стружку). Розмір частинок важливий для подальшого використання матеріалу, то це буде компост, то засіб для мульчування грунту. На розмір вихідного продукту впливає варіант виконання ріжучої частини садового подрібнювача (фреза або ножі), тому при виборі обладнання, звертайте увагу на цей критерій, оскільки конструкція ріжучої частини чіппера не може змінюватися у процесі експлуатації.

З безпеки

Безопасность при работе с измельчителем: работа в резиновых перчатках

Безпека при роботі з подрібнювачем: робота в гумових рукавичках

Так як даний критерій є одним з найважливіших при виборі техніки для саду, то слід ретельно вивчити існуючі заходи безпеки, що використовуються в чипперах. Для початку звернемо вашу увагу на спосіб завантаження сировини. Іноді не дуже зручно завантажувати стирчать гілки в гирлі подрібнювача, тим більше що це не безпечно, тому виробники пристроїв часто доповнюють комплектацію моделей спеціальною лопаткою - штовхачем. Так само дуже зручною функцією, яку оснащують більшість моделей, є автоматична подача сміття (агрегат самостійно втягує гілки, за винятком довгих і звивистих, які потрібно злегка поправляти). Настійно рекомендується дотримуватися таких заходів безпеки, як робота в гумових рукавичках і захисної маски для очей. Неважливо, чи працюєте ви з потужним подрібнювачем, або зі слабким, травматизм при роботі з технікою існує завжди! Ну і наостанок, фахівці у садової техніки, рекомендує купувати подрібнювачі з вбудованою функцією блокування мотора і реверсивного ходу. Для того що б підкреслити важливість цієї функції наведемо яскравий приклад з життя. Іноді, по неуважності садівника, в гирлі подрібнювача можуть потрапити надзвичайно міцні гілки (надто товсті), в цьому випадку двигун не справляється з переробкою матеріалу і заклинює. Трапляється це, тому що спрацьовує функція блокування, яка захищає механізм від перевантаження і перегріву. Що б відновити роботу агрегату, необхідно вилучити причину гальмування - товсту гілку. Можна зробити це кількома способами:

  • Віддати в сервісний центр по обслуговуванню техніки
  • Вимкнути агрегат і власноруч дістати перешкоду. Цей варіант буде безпечним, якщо існує відповідна система блокування, яка гальмує мотор при відкинутому кожусі (навіть якщо струм подасться після відключення подрібнювача). Після того, як ви дістанете перешкоджає матеріал, рекомендується включити систему реверсу, яка включить зворотний хід ножів і поверне все сміття, що не розклався.

Ось тому варто обирати подрібнювач з даними функціями, адже безпека коштує вище всього, а ціна не занадто сильно відзначиться від простого пристрою.

За рівнем шуму

Рівень шуму дуже сильно впливає на комфортність роботи з подрібнювачем. Як вже говорилося раніше, техніка, яка оснащена бензиновим двигуном, що працює значно голосніше. Ясна річ, що не існує абсолютно безшумних подрібнювачів, але все ж виробники техніки, намагаються якомога сильніше приглушити роботу агрегату.

За розміром коліс

Існує дуже багато подрібнювачів, які оснащені маленькими вузькими колесами. Такий варіант виконання є не дуже зручним і створює багато проблем під час транспортування агрегату через розпушування грунту. Все тому що маленькі колеса здатні буксувати на м'якому грунті. Тому рекомендується вибирати подрібнювачі у яких колеса ширші, оскільки пересування техніки буде менш стомлюючим і більш швидким.

Ну і наостанок, нагадаємо про те, що практично будь-яка техніка для саду має нескладну конструкцію, тому при величезному бажанні і маєтку невеликих технічних знань, можна створити подрібнювач своїми руками. Бажаємо вам побільше оригінальних ідей, які зроблять роботу у вашому саду більш комфортною і простий! Так само рекомендуємо до прочитання статті про те, як створити минимойку і культиватор для саду своїми руками!

 

 

 

 

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!