Добре звичайно якщо ви володієте ділянкою з родючим грунтом, яку ще прийнято називати «городньої». Дана грунт, як правило, товщиною 20-25 см, має чорний колір і добре перекопується. Для підготовки такого ґрунту під газон потрібно тільки розрівняти поверхню і видалити бур'яни (якщо вони є). Але що, якщо територія під газон складається з глинистого сланцю, який не володіє родючістю? Тоді доведеться здійснити капітальну підготовку грунту, про що ми зараз і поговоримо.
Технологія підготовки грунту для газону
Підготовка грунту для газону своїми руками включає в себе кілька основних етапів, а саме:
1. Видалення бур'янів та іншої рослинності з майданчика під газон. Для цього рекомендується використовувати гербіцид суцільної дії. Звертаємо вашу увагу на те, що при роботі з даними хімічним засобом необхідно суворо дотримуватися інструкцій, інакше гербіцид може не подіяти. Як правило, дія препарату здійснюється протягом 3 тижнів.
2. Підготовка земної поверхні: очищення від садового сміття і каміння. Далі територію очищають від всілякого сміття, який може перешкоджати роботі газонокосарки, як правило, це каміння різного розміру і наявні пні (їх потрібно викорчувати).
3. Проведение комунікацій по території майбутнього газону. Що б в подальшому не порушувати цілісність газонного килима, споруджуючи дренаж і проводячи садові доріжки, все це необхідно зробити відразу, поки газонна трава ще не засіяна. Якщо водоносний горизонт знаходиться глибоко, достатньо буде спорудити поверхневий дренаж, в іншому випадку доведеться створювати більш трудомісткий - глибинний дренаж.
4. Підготовка грунту для газону. На даному етапі необхідно замінити наявну грунт на більш родючу. Дану проблему можна вирішити двома способами: повна заміна грунту або збагачення старої. Повна заміна ґрунту є більш трудомістким процесом і являє собою видалення верхнього 20-сантиметрового шару неродючим грунту і засинання у утворився котлован власноруч створеної родючого грунту. Що б створити плідний ґрунт своїми руками необхідно змішати пісок, торф, гній і суглинок в таких пропорціях: 1 частка гною + 2 частки торфу + 2 частки піску + 1 частка суглинку. Всі інгредієнти необхідно ретельно перемішати і засипати в котлован. Збагачення старої ґрунту є більш простим процесом і являє собою перемішування всіх вищевказаних елементів за допомогою перекопування грунту. Все дуже просто, необхідно висипати торф, гній, пісок і суглинок на територію майбутнього газону і вручну перекопати місцевість лопатою, у результаті чого всі складові ретельно перемішуються між собою, і грунт стане родючим.
5. Вирівнювання підготовленої для газону грунту. Нерівності поверхні у вигляді ям сприяють утворенню калюж на газоні, що погано не тільки з естетичного боку, але і для росту трави, тому що вона почне гнити при надмірному влагонасыщении. Нерівності поверхні у вигляді горбів негативно вплинуть на працездатність газонокосарки: вона почне стригти газон нерівно, а ножі затупився при ударах об землю. Що б вирівняти грунт необхідно використовувати граблі і пройти ними всю площу по газон в поперечному і поздовжньому напрямку. Якщо по дорозі будуть потрапляти брили землі, розбивайте їх. Як тільки ви вирівняє грунт, залийте місцевість водою, нехай грунт просяде, після чого знову вирівняйте всі нерівності.
6. Трамбування ґрунту ручним катком. Вирівняний грунт необхідно ретельно укатати ручним катком для створення максимально рівної поверхні, після чого можна приступати до засеванию газонної трави.
Поради по підготовці грунту для газону
Надаємо вашій увазі кілька рад по підготовці грунту для газону своїми руками:
1. При створенні родючого ґрунту відрегулюйте кислотність, використовуючи крейда і вапно. Кислотність вважається нижчою, якщо рівень рН становить менше 5.
2. Що б ефективно побороти бур'яни залиште підготовлену вирівняний грунт на кілька тижнів. За цей час всі бур'яни вийдуть на землю, і їх можна буде остаточно винищити гербіцидом.
3. Для оранки грунту краще використовувати мотокультиватор.
4. Якщо територія під газон складається з піщаних порід, додайте трохи суглинку і навпаки.
Ось і все, що ви повинні знати про те, як правильно підготувати грунт під газон своїми руками!