- Стаття
- Відео
Прочісування газону
Прочісування газону необхідно здійснювати, принаймні, 1 раз на рік. Даний вид догляду за газоном передбачає очищення газонної трави від повсті, садового сміття, бур'янів і моху. Так само прочісування газону мають таку користь, як підрізування коренів, яка здійснюється при проведенні граблями. При підрізання коренів, газонна трава розростається ще більше, роблячи зелений килим щільніше.
Прочісування газону необхідно здійснювати після хімічної боротьби з мохами і бур'янами, через пару тижнів після їх обробки. У цьому випадку ви не тільки приберете весь садовий сміття, але і позбавитеся від моху.
Сезон прочісування газону це, як правило, осінь (після останньої стрижки) або весна.
Так само допускається прочісувати газон влітку, але тільки на окремих, які вимагають цього заходу, дільницях, тому що в літній період прочісування газону може призвести до уповільнення росту газонної трави.
Ще одна перевага прочісування газону - відкриття доступу повітря до кореневої системи рослин (так сказати, мікро аерація).
Аерація газону
Догляд за газоном у вигляді аерації є необхідним і здійснюється кілька разів за сезон. Так як газон часто поливається і висихає під жарким сонцем, грунт починає трохи тверднути, тим самим запобігаючи доступ свіжого повітря до коріння газонної трави. Якщо порушується повітрообмін, газон піддається різним хворобам, втрачає свій декоративний вигляд і починає вмирати.
Так само тверда грунт уповільнює дренаж води, внаслідок чого вода застоюється на газоні і трава починає гнити.
Аерація газону являє собою заходи по створенню безлічі невеликих глибоких отворів по всій площі газону з допомогою садових вил, або спеціального інструменту - аератора.
Аерацію газону, а точніше грунту, необхідно здійснювати після прочісування газону (восени) і тоді, коли невідкладно потрібно (вода не сходить, газонна трава починає хворіти і т.д.).
Глибина отворів під час аерації газону повинна становити не менше 7 см, бажано 10-15 див.
Крім садових вил і ручних аераторів існують також більш професійне обладнання - слиттер, створює тонкі смуги в грунті, які одночасно обрізають корені трави. Слиттеры підходять для великих площ газону, потребують аерації, тому що ручний процес в цьому випадку дуже трудомісткий.
Крім аерації ґрунту можна також здійснювати проколювання, яке відрізняється глибиною отворів (як правило, до 3 см). Проколювання створюють для покращення дренажних властивостей ґрунту в літній сезон.
Присипання газону
Після того, як ви здійсните осіннє прочісування і аерацію грунту необхідно завершити логічний ланцюжок не менш важливим заходом догляду за газонної травою - присыпанием газону.
Дуже часто дачники навмисне не витрачають час на це заходи, хоч присипання газону має наступні переваги:
- Створення дренажу якщо газон розташовується на важкому ґрунті
- Додаткове утримання вологи на легких грунтах
- Вирівнювання газонної майданчику
- Присипана грунт дозволяє розростатися кореневої системи газону
Для присипання газону використовують таку суміш: торф або компост) + глина + пісок. Співвідношення можуть бути різними, тому що все залежить від грунту під газоном.
Надаємо вашій увазі 3 виду суміші, в залежності від грунту:
Для важкого грунту: 1 частка торфу/2 частки глини/4 частки піску
Для глинистого ґрунту: 1 частка торфу/ 4 частки глини/ 2 частки піску
Для піщаного ґрунту: 2 частки торфу/4 частки глини/1 частка піску
На 1 м2 газону необхідно приблизно 1,3 кг створеної суміші, яку попередньо просівають від сміття і великих камінців.
Розподілити суміш по газону необхідно з допомогою лопати, тонким шаром (не більше 2 см) накидаючи рівномірно по поверхні. Розсипану суміш можна додатково розрівняти садовими граблями.
Ось ви і ознайомилися з такими заходами по догляду за газоном, як прочісування, аерація і присипка газону. Як ви бачите, все дуже просто, головне не лінується і тоді ваш газон буде привабливим і довговічним!