Планування невеликого саду для візуального збільшення території
Надаємо вашій увазі ідеї для планування невеликого саду, які дозволяють ефективно впоратися з проблемою нестачі площі:
1. Перше, що видає невеликий сад - його межі, які просвіщаються через рослини (паркани, стінки будівель тощо). Що б візуально збільшити площу невеликого саду озелените його контури непросветной живоплотом.
2. Прямі садові доріжки є першим фактором, який визначає довжину невеликого саду. Що б візуально збільшити площу невеликого саду, рекомендується створювати звивисті доріжки. Для максимального ефекту можна зробити доріжку, звужується до кінця саду і в кінці прогулянкової зони встановити невеликий об'єкт, що привертає увагу. Чим менше розмір і форма об'єкта, тим просторіше здається сад, головне не перестаратися.
3. Третя ідея для планування невеликого саду так само пов'язана з садовими доріжками. Якщо ви вже маєте в саду пряму доріжку і не бажаєте її демонтувати для створення звивистій, можна піти іншим шляхом. Як ми вже говорили, об'єкти, які привертають увагу, дозволяють відвести очі від спостереження за істинною площею території. Так як пряма доріжка буде видавати розміри саду, то її можна доповнити двома-трьома декоративними об'єктами, розташованими вздовж доріжки. Об'єктами можуть бути арки з кучерявими рослинами, крісло-качалка для відпочинку або садові фігурки.
4. Цей дизайнерський прийом підходить як для візуального збільшення невеликого саду, так і для створення просторості у вузькому довгастому саду. Ідея полягає в тому, що всі об'єкти в саду розташовувати не прямолінійно, а під кутом (діагонально). У цьому випадку поглядом неможливо відразу визначити дійсну площу саду, що нам і потрібно.
Як здійснити дизайн вузького земельної ділянки?
Вузький, але в той же час довгастий земельну ділянку є вагомою проблемою дачників при плануванні ділянки. Адже необхідно спланувати його так, що б було місце, де відпочити і прогулятися.
В основному вузький земельну ділянку облаштовують так: ближче до кінця ділянки розташований житловий будинок, а до неї веде пряма садова доріжка, від якої ліворуч і праворуч розташовані клумби з декоративними квітами, а так само газон і кілька плодових дерев.
Недолік такого планування і дизайну вузької ділянки полягає в тому, що прогулянка здійснюється виключно прямолінійна, до того ж нудна і не цікава.
Що б покращити становище, насамперед необхідно розбити вузький довгастий ділянку на кілька частин, які візуально відокремлюються один від одного. У такому випадку при прогулянці буде виникати загадковість території і бажання швидше випробувати всі інші частини саду.
Для отгораживания однієї частини від іншої використовуються такі об'єкти, як арки з кучерявими рослинами, стінки з живоплоту, а так само терасування ділянки.
Звертаємо вашу увагу на те, що дизайн вузького земельної ділянки не повинен включати газонні площі, тому вони виглядають виключно на великій території.
Що б відволікти гостей від аналізу площі вашої дачі, можна розставити на ній кілька декоративних відволікаючих об'єктів, таких як: яскраво квітучі чагарники, вазон з розкішною квіткою, а так само зона відпочинку.
Не забуваємо про дизайнерський прийом - обман зору, який дозволяє візуально збільшити просторість саду, шляхом установки дзеркал, застосування настінного живопису і т.д.
Що б ви побачили, як можна здійснити дизайн вузького земельної ділянки, надамо вашій увазі декілька дизайн проектів вузьких земельних ділянок.
Дизайн проект вузького земельної ділянки
Як ви бачите, навіть вузький земельну ділянку можна зробити візуально ширше для комфортного відпочинку і прогулянки по саду!