Інструкція з догляду за ставком у саду своїми руками

Якщо ви спорудили на своїй дачній ділянці гідротехнічна споруда, то не важливо, ставок це, басейн або фонтан, необхідно здійснювати догляд за спорудою, інакше за лічені тижні воно втратить свій привабливий зовнішній вигляд і заросте водоростями. Далі ми поговоримо про те, як здійснити догляд за ставком у саду своїми руками.
Уход за прудом в саду своими руками

Догляд за ставком у саду своїми руками

Догляд за ставком у саду є досить простим і не трудомістким заходом. Якщо не доглядати за садовим ставком, то через деякий час він заросте водоростями, вода почне «цвісти» і всі рибки (якщо вони є) загинуть.

Догляд за ставком у саду включає в себе кілька основних заходів:

  • Механічна очистка ставка з допомогою савка і садових граблів
  • Хімічна очистка ставка
  • Збагачення води киснем
  • Фільтрація води
  • Облаштування садового ставка вологолюбними рослинами
  • Заселення ставка равликами
  • Створення підсвічування ставка (в цілях безпеки і в якості елементу декору)

Зараз ми розглянемо всі складові догляду за ставком у саду своїми руками, а точніше призначення та сутність перелічених вище заходів.

З допомогою механічного очищення ставу з водойми видаляються опале листя і за необхідності розрослися рослини, які погіршують зовнішній вигляд садового ставка.

Хімічна очистка ставка являє собою використання торф'яних таблеток, які пригальмовують зростання водоростей.

Для того, що б збагатити воду киснем рекомендується використовувати спеціальні компресори. Насичена киснем вода покращує життєдіяльність мешканців ставка, якщо він рибний.

Так само необхідно додатково очищати воду за допомогою фільтрів. Для цього рекомендується використовувати занурювальні насоси з фільтрами, які автоматичні переганяють воду й очищують її (зазвичай цей процес займає не більше 4 годин). Під час придбання насоса необхідно вибрати агрегат, який буде мати достатню продуктивність для роботи в ставку певного обсягу.

Обов'язково рекомендується висаджувати у самому ставку і за його кордонів вологолюбні рослини. Вони не тільки додадуть садовому ставку декоративний зовнішній вигляд, але і самостійно встановлять біологічну рівновагу. Що б запобігти заростання ставу водоростями досить висадити кілька саджанців рослин (2-3 шт.) на площу ставка в 1 м2. Слід стежити, що б рослини не надто інтенсивно розросталися по всьому ставку, інакше біологічна рівновага порушиться. Для контролю за ростом рослин, рекомендується поміщати саджанці в спеціальні кошики. Звертаємо вашу увагу, на те, що дно садового ставка повинна складатися не з чорнозему, а з суміші суглинку і піску. Найбільш придатними вологолюбними рослинами для ставка вважаються єжеголовник, очерет і очерет озерний.

Заселення ставка равликами так само є одним з основних заходів по догляду за ставком у саду. Ці крихітні мешканці ставка забезпечать цілодобову очищення водойми від водоростей.

Що стосується підсвічування водойми, даний захід не є особливо важливим, але все ж його рекомендується застосовувати, для того, що б висвітлювати ставок у нічний час. Це додасть ландшафтного дизайну території більш розкішний вигляд і забезпечить безпечний відпочинок у нічний час. У якості підсвічування водойми рекомендується використовувати світильники на сонячних батареях, вони не тільки легко монтуються/демонтуються, але і істотно економлять споживання електроенергії. Світильники рекомендується встановлювати по контуру водойми і садової доріжки, що веде до нього. Так само можна використовувати світильники зі світлодіодними і галогенними лампами, які є більш довговічними і ефективніше висвітлюють місцевість.

Ось і вся технологія догляду за ставком у саду. Звичайно, догляд за ставком відрізняється від догляду за басейном і є більш простим, але все ж з деякими елементами догляду необхідно буде поклопотатися

ся.

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!