Інструкція з експлуатації газонокосарки
Незважаючи на те, що газонокосарки розрізняються за типом двигуна: бензинові та електричні, правила з експлуатації для них практично однакові. Нижче ми надали вам всі необхідні поради для того, що б газонокосарка пропрацювала з мінімальним ремонтом не один десяток років!
Отже, загальна інструкція з експлуатації газонокосарки вимагає виконання наступних рекомендацій:
- Якщо газонокосарка електрична, перед початком роботи перевірте цілісність кабелю/подовжувача і джерела електроенергії - розетки.
- Перед запуском бензинової газонокосарки перевірте наявність ПММ, особливо масла, тому що при недоліку мастильного матеріалу може заклинити двигун, а це значні витрати на ремонт.
- Під час роботи газонокосаркою дотримуйтеся рекомендацій виробника щодо перерв. Особливо це важливо для бензинової газонокосарки, оскільки перегрів двигуна тягне за собою неприємні наслідки.
- Після стрижки трави ретельно видаляйте з ножів і деки всі залишки скошеної трави.
- Зберігайте садову техніку в опалювальному, захищеному від несприятливих погодних умов приміщенні.
- Віддавайте заточення ріжучих елементів в руки фахівців, тому самостійна заточка може призвести до розбалансування ножів, яка спричинить за собою вібрації при роботі та інші негативні наслідки.
- Якщо ви виявите значні пошкодження корпусу (вм'ятини, тріщини) відвезіть газонокосарку в сервісний центр на діагностику. Своєчасне вирішення проблеми дозволить заощадити на виникненні більш серйозної поломки.
- Ні в якому разі не залишайте газонокосарку включеної при видаленні з робочого місця. Це може не тільки зіпсувати траву (при мимовільному русі агрегату) але і піддати небезпеки вас і ваших близьких. Так само слід зазначити, що суворо забороняється оглядати і намагатися ремонтувати газонокосарку при включеному живленні.
- Якщо ви з якихось причин «запустили» стрижку трави і висота рослин значно перевищила допустимі норми, не намагайтеся однієї стрижкою повернути все назад. Це призведе до значної перевантаження двигуна і зниження ефективності роботи ножів. В даному випадку стрижку необхідно здійснювати пошарово, зістригаючи травостій за кілька сантиметрів.
- Що б не тупити ножі про ґрунт перед стрижкою газону її необхідно вирівняти, використовуючи підсипку і порівняння нерівностей.
- Слідкуйте за тим, що б висота скошування кожного коліщатка (якщо важелі регулювання зафіксовані окремо під кожним колесом) була на одному і тому ж рівні.
- Вести газонокосарку необхідно тільки вперед, тому що конструктивні особливості ножів дозволяють стригти в одному напрямку. Також звертаємо вашу увагу на те, що вести газонокосарку необхідно повільно, що б стрижка була максимально якісною.
- Для створення смугастого газону (коли чергуються яскраві і темні зелені смуги на газоні) стрижку необхідно здійснювати з почерговим зміною напрямку руху, при цьому газонокосарка повинна бути обладнана спеціальним катком.
- У заходи безпеки не рекомендується здійснювати стрижку газону без взуття, тому що випадковий камінчик, який потрапив на ніж, може відскочити і вдарити в ногу, а це тягне за собою болючі травми.
- Біля бордюрів та дерев намагайтеся не використовувати газонокосарки, тому що в цьому випадку легко пошкодити ножі. На таких проблемних ділянках краще використовувати тріммер або садові ножиці.
- Не використовуйте електричну газонокосарку (особливо з нижнім розміщенням двигуна) відразу після дощу або вранці, коли на траві ще роса. Експлуатація електричної газонокосарки дозволяється на цілком сухому ділянці.
Ось, власне, і всі рекомендації, які б ми хотіли вам надати для того, що б користування газонокосаркою було безпечним, а техніка менше піддавалася ремонту. Так само рекомендуємо вам уважно вивчати інструкцію, яку надає виробник, в ній часто викладені певні нюанси для роботи саме з вашою моделлю газонокосарки!