Як правильно вибрати черпак для лазні?
Форми черпаків
За функціональним призначенням черпаки бувають:
- З довгою вертикальною ручкою
- З довгою горизонтальною ручкою
- З короткою ручкою
Черпак для лазні з довгою вертикальною ручкою необхідний для того, що б набирати воду з бака в лазні (якщо бак не обладнаний краном), а так само для набору води з бочки. У цьому випадку довга вертикальна ручка дозволить набрати достатню кількість води, не обпалюючись про гарячу воду в бачку.
Черпак для лазні з довгою горизонтальною ручкою служить для того, що б поливати камені на печі. За допомогою цієї процедури ви підвищуєте температуру і вологість у парильні. Але часто трапляється, що пар від каменів обпікає руки, завдаючи серйозні опіки. Що б цього не сталося необхідно використовувати черпак для лазні з довгою горизонтальною ручкою.
Ще один захід в бані, яке вимагає наявність ковша, це купання. Для купання в купелі використовується неглибокий кухлик. Незручно буде користуватися ковшем з довгою горизонтальною або вертикальною ручкою, а ось черпак з короткою ручкою ідеально підійде!
Матеріали виготовлення черпаків
Класикою жанру, яка доповнить інтер'єр російської лазні, є дерев'яний черпак, але так само існують металеві, пластмасові і навіть скляні черпаки для лазні, які ми розглянемо детальніше.
Дерев'яний черпак практично не нагрівається, а значить, обпектися про черпак в парильні вам навряд чи вдасться. До того ж, дерев'яний черпак, як ми вже говорили, підтримує стиль російської лазні. Найчастіше для виготовлення дерев'яних черпаків використовують луб, липу і осику. Недоліком дерев'яного черпака є низька довговічність, але із-за своєї малої ціни є сенс раз у кілька місяців здійснювати заміну даного аксесуара для лазні.
Металевий черпак для лазні використовується вкрай рідко, тому що його головним недоліком, а точніше властивістю металу є високий коефіцієнт теплопровідності, з-за чого можна обпектися про черпак. Незважаючи на це металевий черпак має перевагу - високу довговічність. Для виготовлення металевого черпака прийнято використовувати нержавіючу сталь, латунь і навіть мідь.
Так само матеріалом виготовлення черпака для лазні є термостійкий пластик. Цей варіант найбільш невідповідний для лазні, тому що здешевить весь її інтер'єр. Перевага пластикового черпака полягає в низькій ціні, слабкої теплопровідності і високої довговічності.
Скляні черпаки для лазні вкрай не рекомендується використовувати. Вони дуже крихкі, а гострі осколки здатні нанести серйозні пошкодження людині, тому краще убезпечити себе від використання скляних черпаків.
Ну і останнє, що хотілося сказати про матеріали виготовлення черпаків для лазні, це варіант комбінованих матеріалів. На ринку існує маса черпаків з пластику з деревом, дерева з металом, дерева зі склом і т.д. Дані варіанти мають масу переваг, оскільки, наприклад, можна об'єднати красивий дерев'яний черпак з довговічною металевою ємністю для води!
Як вибрати запарник для лазні?
Ми вже поговорили з вами про матеріали виготовлення черпаків, та слід звернути увагу на те, що єдиним доцільним варіантом виготовлення запарника є дерево.
Ні що так не доповнить парилку в російській лазні, як дерев'яний запарник з кришкою!
Варто звернути вашу увагу на кілька правил вибору запарника:
- Ємність запарника повинна перевищувати 10 літрів, що б одночасно можна було запарювати віники для всіх відвідувачів лазні.
- У запарнике з кришкою має бути отвір під ручки віника, які будуть знаходитися не в воді. Що б запарювання здійснилося правильно, ємність повинна бути ретельно закрита, а ручки завадять це зробити, ось тому під них повинні бути вирізані відповідні отвори!
- Дерево швидко втрачає свої гідроізоляційні якості, тому через час запарник почне підтікати. Що б це запобігти, можна вибирати дерев'яні запарники, всередині яких встановлена металева чаша.
Ну і кілька моментів з приводу догляду за запарником для лазні:
- Деревина має такі властивості, як усихання, розтріскування і гниття. Що б ці процеси запобігти, рекомендується після відпочинку в лазні ошпарювати запарник окропом, після чого ретельно витирати його сухою ганчіркою.
- Тримати запарник необхідно на відстані від нагрівальних елементів (наприклад, печі-кам'янки)
- Що б всі тріщини після розсихання деревини «затягнулися», рекомендовано за кілька годин до відпочинку в лазні наливати в запарник холодну воду. У цьому випадку деревина трохи розбухне, і всі тріщини задавятся.
- Здійснюйте мінімальну дезінфекцію запарника для лазні з допомогою обробки окропом.
Ось і все, що ви повинні знати про вибір черпака і запарника для лазні своїми руками! Наостанок знову звертаємо вашу увагу на те, що дерев'яні аксесуари для лазні виглядають більш виграшно, ніж пластикові та металеві вироби!