- Стаття
- Відео
Плитка для лазні: переваги і недоліки
Як ми вже сказали, обробка підлогу і стін в лазні керамічною плиткою застосовується дуже часто і досить довгий проміжок часу. Альтернативною керамічній плитці є дошка-вагонка, але вона при підвищеній вологості починає гнити і вимагає ретельного догляду.
Перевага керамічної плитки для лазні полягає в наступному:
- Її не складно укладати своїми руками
- Керамічна плитка для лазні має безліч колірних відтінків і орнаментів, що дозволяє зробити інтер'єр лазні більш гармонічним
- За плиткою практично не потрібен догляд, а миття плитки є швидким і зручним
- Керамічна плитка є довговічним матеріалом (термін служби може перевищувати 10 років при якісній укладанні)
- Плитка для лазні має відносно помірну ціну
Недоліками керамічної плитки для лазні є:
- Керамічна плитка не є традиційним елементом декору російської лазні
- Необхідно вміти укладати плитку
- Керамічна плитка дуже тендітна, тому працювати з нею потрібно гранично акуратно
Як ви бачите, переваг у цього матеріалу на порядок більше, ніж недоліків, тому є сенс використовувати керамічну плитку для оздоблення власної лазні!
Як правильно вибрати плитку в лазню?
Від того, наскільки правильно ви виберете плитку для лазні, буде залежати зручність її укладання, а так само комфортність відпочинку в лазні. Отже, рекомендується використовувати наступні поради при виборі керамічної плитки для лазні:
- На сьогоднішній день існує не тільки класична прямокутна плитка для ванни, але і багатокутна. Якщо ви не є фахівцем по укладанні плитки для лазні своїми руками, краще віддавайте перевагу більш простому, четырехугольному варіанту, тому що в цьому випадку процес укладання буде більш простий і зрозумілий.
- Не купуйте плитку для стін і підлоги з гладкою поверхнею, тому що в цьому випадку ви зможете подскользнуться і травмуватися. Краще віддавайте перевагу керамічній плитці для лазні з шорсткою поверхнею.
- Плитка для лазні буває емальована і неэмалированная. У першому випадку матеріал дорожчий, але в той же час високоміцний. Купуйте емальовану плитку, вона прослужить вам набагато довше.
- Підстава у плитки може бути гладким і пористим. Для лазні необхідно вибирати плитку з гладким підставою, оскільки в даному випадку матеріал не буде вбирати вологу, тим самим знизитися ймовірність пошкодження плитки в лазні грибковими захворюваннями.
- При покупці плитки для лазні ретельно розраховуйте кількість матеріалу і збільшуйте цю цифру на 10%. Збільшувати запас плитки необхідно на випадок бою матеріалу при транспортуванні і укладанні, а так само що б покрити похибка в розрахунках.
Нюанси укладання плитки в лазні своїми руками
Що б ви наочно побачили весь процес укладання плитки в лазні своїми руками, нижче ми надамо вам відео-урок даного заходу. Зараз же ми приділимо увагу на найбільш важливих нюансів укладання плитки своїми руками, про які не йдеться у відео.
Матеріал та інструменти для укладання плитки
Спочатку поговоримо про інструменти і матеріали для самостійної укладання плитки в лазні. Мінімальний набір повинен включати:
- Плитка (з запасом в 10%)
- Хрестики-розділювачі
- Вологостійкий клей для плитки
- Затирка
- Гумовий і металевий шпатель
- Гребінчастий шпатель або малка
- Будівельний рівень
- Гумова киянка
- Ємність з водою
Так само, якщо стіни в приміщенні лазні не паралельні, вам знадобиться мотузка (про її призначення ми поговоримо нижче) і плиткоріз, що б різати цілісну плитку, яка не вміщається (таке буває часто).
Як тільки всі інструменти і матеріали будуть підготовлені, переходимо до самої укладанні плитки в лазні своїми руками.
Поради щодо самостійної укладанні плитки в лазні
Що б плитка, яку ви уклали, довго прослужила вам без ремонтів, рекомендуємо враховувати наступні поради від фахівців:
- Перед укладанням плитки в лазні замочіть матеріал на кілька хвилин в ємності з водою. Це дозволить плитці ввібрати необхідну кількість вологи і не вичерпати цю вологу з клею.
- Здійснювати укладання плитки в лазні своїми руками необхідно з найбільш помітного кута (неважливо підлогу або стіни).
- Склеювальний склад рекомендується наносити гребінчастим шпателем, який буде робити на підставі плитки борозенки, що сприяють більш якісному прилягання матеріалу.
- При укладанні плитки встановлюйте між швами хрестики-роздільники, вони зроблять шви однаковими і рівними.
- Виступаючий клей відразу ж протирайте вологою ганчіркою, оскільки потім засохлий клей дуже важко змити.
- Затірку швів здійснюйте гумовим шпателем. Деякі фахівці вважають за краще затирати шви пальцем, але це не так зручно.
- Затирка для швів може бути як білої, так і в тон з плиткою для лазні, обидва варіанти виглядають привабливо.
- Якщо стіни в приміщенні не паралельні, натягніть мотузку від центрів протилежних стін (для кімнати потрібно 2 пересічних мотузки), і в місці перетину мотузок укладайте першу плитку. Далі укладання здійснюйте з чотирьох сторін від плитки до стін.
- Обов'язково використовуйте будівельний рівень, що б стіни і підлога були рівними.
- Що б плитка більш щільно прилягала до стін і підлоги, подбивайте її гумовою киянкою, але не перестарайтеся, щоб не пошкодити матеріал.
Відео-урок укладання плитки в лазні
Надаємо вашій увазі наочний відео-урок укладання плитки в лазні своїми руками:
Так само ознайомтеся з тим, як правильно здійснювати затірку швів:
Ось і все, що ми хотіли розповісти вам про те, як правильно укладати плитку в лазні своїми руками! Сподіваємося, що дана стаття принесла вам нові знання!