Технологія монтажу системи підігріву доріжок своїми руками

Одна з найбільш клопітних робіт на дачі в зимовий час - це розчистка засніжених садових доріжок, а також розбивання утвореного льоду на ганку або по всій доріжці. Дані заходи здійснюються не тільки для комфортного переміщення по території, але і для того, що б убезпечити себе від серйозних травм, пов'язаних із падіннями на слизькій поверхні. Науковий прогрес не стоїть на місці і сьогодні існує безліч приладів і систем, які заміняють ручну працю. Однією з таких систем є система підігріву садових доріжок, про яку ми зараз і поговоримо.

Переваги системи підігріву доріжок

Подогрев садовых дорожек

Підігрів садових доріжок

Система автоматичного підігріву доріжок являє собою узгоджену роботу гріючої частини і пульта управління, завдяки чому відбувається нагрів садової доріжки, який спричиняє танення снігу і льоду. Така система легко монтується своїми руками і має невелику вартість, тому останнім часом на неї піднявся попит.

Основними перевагами системи підігріву доріжок є:

  • Заміна важкої ручної праці автоматичною системою (все, що потрібно задати параметри і натиснути пускову кнопку).
  • Ворота і двері відкриваються без перешкод, неважливо яка погода на вулиці
  • Збільшені довговічності садових доріжок
  • Швидкий процес видалення снігу та льоду з покриття

Звичайно ж, раніше без проблем справлялися, не використовуючи системи підігріву, а застосовуючи такі методи:

  • Використання снігоприбирача. До речі цей варіант теж непоганий, тому снігоприбирач недорого коштує, ефективно справляється зі своєю роботою, тим більше його можна запросто зробити своїми руками.
  • Посипання обледенілій доріжки сіллю або піском.
  • Робота звичайною лопатою снігоочисної

Але все ж таки на дворі 21е століття і застосування нових технологій, робить наше життя набагато легше, дозволяючи більше часу приділяти відпочинку, тому ми все ж рекомендуємо вам встановити систему підігріву садових доріжок.

Система підігріву доріжок має просту схему і складається з гріючої частини, розподільної частини і системи управління.

Гріюча частина являє собою электробезопасные мати або кабелю, які мають високу міцність і стійкість до погодних умов. З допомогою них відбувається нагрів садової доріжки, і сніг починає танути.

Розподільна частина пов'язує гріючої частина з системою управління. До розподільної частини відносять кріпильні елементи для кабелю, розподільні коробки, інформаційний кабель, силовий кабель і т.д.

Система управління являє собою пускову і захисну апаратуру, датчики вимірювання температури і вологості на вулиці, а також різні терморегулятори і контролери для зручності і функціонування всієї системи.

Монтаж системи підігріву доріжок своїми руками

Систему підігріву доріжок можна монтувати на будь-яке місце в саду, де потрібно розчищати снігові наноси. Особливих вимог до поверхні, на яку буде монтуватися система підігріву (силові кабелі) немає, можна укладати гріючої частина, як на стару поверхню, так і на додатково створювану піщану або гравійну подушку.

Монтаж системы подогрева дорожек своими руками

Монтаж системи підігріву доріжок своїми руками

Якщо в якості нагрівального елемента ви виберете кабелі, то їх потрібно по-особливому укладати змійкою, створюючи певну відстань між кабелями, яке встановлюється виходячи з розрахункової потужності на один квадратний метр поверхні (можна вибрати і іншу одиницю площі). Для фіксації кабелів до поверхні прийнято використовувати спеціальну монтажну стрічку.

Для зниження енерговитрат на систему підігріву доріжок, необхідно скоротити споживану потужність цієї системи. Це можна запросто зробити, додатково спорудивши над системою підігріву невеликий шар теплоізоляційного матеріалу. Обов'язкова вимога до вкладання теплоізоляції полягає в дотриманні техніки безпеки, яка вимагає створювати невелику відстань між гріючим елементом і теплоізоляцією (зазвичай витримують відстань близько 3-5 см). В якості захисного шару рекомендується використовувати або подушку з піску, або бетонну стяжку. Теплоізоляційний шар так само необхідно покрити, використовуючи бетонну стяжку або піщану подушку (для додаткового захисту матеріалу від атмосферних опадів і механічних пошкоджень). Ця подушка може використовуватися як остаточне покриття, так і підготовлена місцевість під тротуарну плитку або інший матеріал для мощення.

Помимо дорожки можно сделать подогрев заезда под машину

Крім доріжки можна зробити підігрів заїзду під машину

Як ви бачите, монтаж системи підігріву садових доріжок своїми руками є нескладною роботою, яка так само не займе багато часу. Єдиний нюанс, через якого ми не рекомендуємо вам самостійно укладати систему підігріву доріжок, полягає в тому, що потрібно правильно розрахувати споживану потужність системи. Від даного показника буде залежати багато, починаючи від виду нагрівального елемента і закінчуючи обладнанням контролю і запуску всієї системи. Якщо ви скористаєтеся допомогою фахівців, які візьмуть за це не так багато грошей, то ви забезпечите собі не тільки якісну систему підігріву доріжок, але і знижені місячні енерговитрати на систему, тому майстри підберуть оптимальне обладнання і крок установки кабелів, виходячи з кліматичних умов вашого регіону. Якщо ви будете монтувати систему підігріву доріжок своїми руками, існує ймовірність того, що обладнання (яке не так мало коштує) буде підібрана неправильно, і система буде працювати на холостому або перевантаженому режимі, а це ставить безпеку до сумніву. Тому ми настійно радимо вам скористатися допомогою спеціалізованих фірм, адже як ви знаєте, «скупий платить двічі».

Чим ще хороша система підігріву садових доріжок?

Крім вищевказаних переваг системи підігріву доріжок, хотілося б додати кілька важливих переваг даного ноу-хау, які потрібно виділити окремо.

Ступеньки так же можно сделать с подогревом

Сходинки так само можна зробити з підігрівом

Отже, що стосується довговічності системи підігріву доріжок в саду, то тут слід зазначити, що при встановленні даного обладнання гарантія на гріючої елемент (кабель або мати) становить від 10 років, а датчики (про які ми зараз поговоримо) мають гарантію 5 років кожен. Як ви бачите, система підігріву на офіційному рівні має більшу гарантію, а що стосується її терміну служби, то виробники стверджують, що система підігріву може працювати до 50 років при дотриманні правил безпеки, монтажу і експлуатації.

Ще одна перевага системи підігріву, над яким варто задуматися, це система автоматики для обладнання. Система автоматики дозволяє скорочувати енерговитрати обладнання, а так само здійснювати його роботу в автоматичному режимі.

При будівництві сучасних заміських будинків, систему автоматичного підігріву доріжок використовують з іншими системами для підвищення комфорту при проживанні (наприклад, технологія «розумний світ»).

Автоматична система підігріву доріжок складається з безлічі датчиків, які подають сигнал на пульт управління про температуру повітря, грунту, а так само про вологості зовнішнього середовища. Всі ці датчики в цілому являють собою мініатюрну метеорологічну станцію, яка стежить за погодними умовами на дачі і моментально подає сигнал на включення підігріву при утворенні ожеледі або снігових насипів на садових доріжках.

Як ви бачите, автоматична система підігріву доріжок, це не тільки підвищений комфорт, але і зниження енерговитрат, які трохи зменшують товщину вашого гаманця.

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: як провести електрику в альтанку!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!