Перевага ґрунтопокривних рослин на дачній ділянці
Що б показати всю красу посадки ґрунтопокривних рослин на дачній ділянці, рекомендуємо спочатку ознайомитися з вадами газонної трави, яких немає у грунтопокривних рослин.
По-перше, газонна трава вимагає регулярної стрижки, аерації та інших заходів по догляду за газоном, в яких не потребують почвопокривні рослини.
По-друге, посів газону є трудомістким заходом, для якого потрібно ретельно підготувати грунт.
По-третє, не всі газонні трави можуть рости на дільницях в тіні, тому доводиться купувати більш дорогі тіньовитривалі газони. Грунтопокривні рослини не вибагливі до даної проблеми і можуть цвісти навіть під тінню дерева.
Ну і, по-четверте, молода газонна трава на похилому ділянці може не втриматися, що спричинить за собою псування виду всього дачної ділянки. Для вирішення цієї проблеми використовують монтаж газонної решітки, але її вартість є досить високою.
Так само хотілося б додати, що злакові рослини, з яких складається газон, мешкають в влагонасыщенных ґрунтах, які можуть бути далеко не на кожній ділянці.
Що стосується інших переваг ґрунтопокривних рослин над газонними травами, то можна виділити наступні:
- Грунтопокривні рослини мають більш яскраве цвітіння, яке доповнить такі елементи ландшафтного дизайну, як рокарій, альпінарій, берег водойми тощо
- Грунтопокривні рослини є відмінним мульчують шаром для багаторічних квітів
- Грунтопокривні рослини створюють щільний трав'янистий килим, здійснюючи природну боротьбу з бур'янами (не дають їм пробитися) і пом'якшуючи геометрію всього саду. Про останнє можна додати, що майданчик, засіяна почвопокровними рослинами, ефективно вирівнює всі ями і височини саду, роблячи його більш привабливим.
- Так само слід зазначити, що почвопокривні рослини не вимагають ретельного догляду, дозволяючи дачникам більше часу приділити відпочинку.
Незважаючи на це, грунтопокривні рослини для дачної ділянки мають один істотний недолік - не стійкі до механічних пошкоджень, а значить ходити по такому килиму не можна.
Які почвопокривні рослини можна посадити на дачній ділянці?
Перед тим, як оголосити список грунтопокривних рослини для посадки на дачній ділянці, хотілося б відзначити декілька важливих нюансів:
- Рекомендується створювати квітучий килим з 2-3 видів грунтопокривних рослин. Якщо використовувати різноманіття кольорів, вся композиція стане занадто наляпистою.
- Грунтопокривні рослини можуть бути як низькорослими, так і висотою по пояс. Вибирайте висоту грунтопокривних виходячи з естетичної привабливості саду та місцезнаходження майданчика під квіти.
- Грунтопокривні рослини можна так само використовувати для озеленення клумб, штучних пагорбів, підпірних стінок та інших елементів ландшафтного дизайну.
- Здійснювати вибір ґрунтопокривних рослин для дачної ділянки необхідно спираючись на вид ґрунтів, освітлення на ділянці, висоту водоносного горизонту та інших умов.
Отже, пропонуємо вашій увазі назви ґрунтопокривних рослин для посадки на дачній ділянці:
Для посадки в тіні: конвалії, пахизандра, астильба, герані, плющ, копитняк, ломикамінь.
Для посадки на сонце: бурачок, очитки, гвоздики, глуха кропива, шилоподібні флокси, барвінок.
На дуже вологих грунтах: незабудка болотна, дерен, вербейник.
Швидкозростаючі почвопокривні рослини: вероніка, иберис, гейхера, эхеверія, седум, молодило, барвінок.
Це і все, що хотілося розповісти про грунтопокривних рослин, як альтернативу газонної трави. Тому якщо ви все ж не можете засіяти ділянку газоном, задумайтеся про використання даних рослин!