Як зробити літній душ для дачі своїми руками: покрокова інструкція по створенню даної садової споруди.

У спекотну літню погоду робота на дачній ділянці забирає багато сил, у результаті до кінця дня навіть немає думок про те, що б прогулятися. Для того, що б хоч якось зняти втому і привести себе в порядок, рекомендується приймати душ з холодною або кімнатною температурою води. Тому дуже корисною спорудою на заміській ділянці буде літній душ, про який ми зараз поговоримо.

Летний душ для дачи своими рукамиПобудувати літній душ своїми руками не дуже то й складно, потрібно тільки знати деякі нюанси конструкції і роботи такого корисного споруди. Серед переваг душа виділяють високу економічність, пов'язану з природним нагрівом води, а так само прикраса всього садової ділянки, в тому випадку якщо літній душ прикрасити і додати йому якусь «родзинку». Користь для людини так само істотна, тому що таке винахід сприяє зняттю втоми, загартування організму і позбавлення від стресового стану. Можна так само купити літній душ в спеціалізованому магазині, але ясна річ, що його ціна буде не малою, та й не завжди дизайн готового споруди зможе вписатися в певний садовий стиль. Саме тому настійно рекомендується зробити літній душ своїми руками, тим більше що наші корисні поради, які будуть представлені нижче, вам обов'язково допоможуть!

Варіанти розміщення літнього душу

Летний душ на открытой местности

Літній душ на відкритій місцевості

Головна вимога при розміщенні річного душа для дачі полягає в тому, що він постійно знаходився під впливом сонячних променів. Ні в якому разі не встановлюйте споруда в тіні дерева або іншої споруди, тому що бак, в якому повинна нагріватися вода, буде постійно холодним або ледь теплим.

Самий ідеальний і поширений варіант розміщення літнього душа - це його встановлення на відкритому просторі в саду. Конструкція найпростішого річного душа складається з бака, крана, душової лійки, 4-х стійок, гумового килимка і влагопрочного матеріалу. Принцип побудови полягає в наступному:

Вкопують 4 стійки, що конструкція була стійкою. Поверх стійок встановлюємо бак, який бажано пофарбувати в чорний колір (краще всіх поглинає сонячні промені). До баку приєднуємо шланг і кріпимо лійку. Гумовий килимок кладемо під ноги, а влагопрочным матеріалом обтягуємо готову споруду. Ось і все, 2 години роботи і літній душ готовий! Просто, зручно та корисно! Перевага такого бака полягає у мобільності, тому його можна запросто переставляти на інше місце або прибирати на зимовий час.

Мобильный летний душ

Мобільний літній душ

Ще один простий варіант розміщення душа, полягає в тому, що його розташування базується на основі однієї з стін будинку. Головний нюанс у цьому варіанті - це правильно вибрати сторону будинку, що сонячні промені постійно потрапляли на поверхню бака. Кількість елементів конструкції скоротилася, порівняно з першим варіантом, бо каркас нам тепер не потрібен. Все що потрібно, це встановити бак на стіні (трохи вище людського зросту), з'єднати бак зі шлангом і лійкою і спорудити простеньку фіранку. Не забудьте подбати про ту, стіни, до якої прикріплений душ. Що б стіна не руйнувалася під дією вологи, необхідно завчасно захистити її: обкласти кахлем, обтягнути клейонкою або просочити спеціальними водовідштовхувальними засобами. Цей варіант літнього душа підійде для загартованих людей, тому що вода не зможе ретельно прогріватися з-за впливу тіні від будинку.

Летний душ на стене дома

Літній душ на стіні будинку

Побудова річного душа для дачі своїми руками

YouTube Трейлер

Якщо ви надумали власноруч побудувати літній душ, для початку необхідно скласти його проект. Він допоможе вам не тільки візуально відобразити ідею, але і приблизно підрахувати кількість необхідних будматеріалів. Будівництво літнього душу не треба ставитися недбало, тому що враховується не тільки економічність роботи споруди, але і економічність її побудови.

Пример проекта летнего душа

Приклад проекту літнього душу

Розглянемо покрокову інструкцію створення літнього душу:

Крок 1 - Готуємо місце для споруди

Місце для літнього душа має бути рівним. Тому необхідно підібрати більш-менш рівну поверхню, або за необхідності вирівняти те, що маєте. Далі споруджуємо стік води, що б він був під нахилом. Обов'язково викладаємо сток водотривким матеріалом, таким як ПВХ-плівка, бетон або руберойд. Поверх стоку укладаємо сітку, для того, що б здійснювалося провітрювання і не створювалося скупчення неприємних запахів. У разі якщо душем будуть користуватися кілька людей, обов'язково потрібно вирити дренажну яму, глибиною 2-3 м, на відстані не менше 3 метрів від душу. Дно ями необхідно підсипати щебенем або піском. Стінами послужить пластикова бочка без дна або старі автомобільні покришки. Верх дренажної ями застеляємо дошками, на які ставимо вазони з квітами або інші елементи садового декору. Обов'язково потрібно створити візуальні межі дренажної ями, для цього використовуйте кладку з декоративного каменю або декоративний парканчик з пластикових пляшок.

Крок 2 - Встановлення каркасу літнього душу

Для початку по кутах майбутнього душа вириваємо ямки глибиною не менше 1 метра. У них потрібно буде вкопати бруски - опори, нижню частину яких обробляємо захисним антисептичним засобом і обгортаємо руберойдом. Важливо що б бруски стояли вертикально (інакше конструкція буде «подгулявшей), для цього використовуємо будівельний рівень. Заливаємо бруски бетонним розчином і чекаємо, поки все застигне. Після цього робимо верхню і нижню обв'язку опор. Каркас літнього душу готовий.

Крок 3 - Покрівля даху

Тут все дуже просто: на верхню обв'язку кріпимо крокви, на яку укладаємо покрівельне залізо (воно здатне добре відбивати сонячне світло, в результаті чого вода буде нагріватися ще швидше).

Крок 4 - Встановлюємо ємність для літнього душа

Різновид баків для душа дуже велика: вони можуть бути плоскі або циліндричні, малолітражні або величезні, металеві або пластикові. Обсяг бака залежить від того, скільки людей буде користуватися душем. Для повної сім'ї буде цілком достатньо 100 або 200 літрового бака. Важливо, що б колір ємності був якомога темніша, краще всього чорного кольору (як говорилося раніше, він поглинає тепло). Так само не забуваємо спорудити бак спеціальною кришкою, яка захистить воду від сміття і випаровування. Перед установкою бочки не забудьте вирізати в ній відведення для крана, до якого в подальшому приєднається шланг і лійка. Можна скористатися порадою досвідчених господарів і встановити по периметру бака опори, які обшиваються полікарбонатом - таке нововведення створить ефект теплиці і буде сприяти прискореному нагрівання води. Ще одне необхідне пристосування для бака - це показник рівня води, який буде повідомляти нам кількість залишилася в баку води. Заливати воду в бак можна за допомогою насоса зі шлангом або «по старинці» - відрами.

Крок 5 - Обшиваємо стіни душа

Перш за все, стіни літнього душу повинні поєднуватися з обробкою інших будівель в саду, інакше загальний вигляд місцевості буде виглядати безглуздо. Матеріалом для стін душа може бути профнастил, шифер або дерев'яна дошка. Що стосується останнього, то дошки треба попередньо розкрити захисним засобом, інакше вони швидко згниють.

Крок 6 - Робимо підлогу

Якщо літній душ буде використовуватися рідко і стік води не передбачається, можна просто зробити підлогу під невеликим ухилом і вирізати в стіні отвір під стікання води. У разі якщо стік і дренажна яма передбачені, необхідно обладнувати підлогу трубою для зливу в стічний жолоб. Так само рекомендується відокремлювати мийної відділення від роздягальні за допомогою невисокого порога, що б не відбувалося витікання води. Підлогу рекомендується робити з плитки, на яку в подальшому встановлюється піддон і гумовий килимок.

Крок 7 - Установка дверей

Тут теж багато розуму не треба. Вхідні двері рекомендується робити у відповідність з матеріалом стінок, а мийне відділення і роздягальню розділяти вологонепроникною шторою.

Крок 8 - Прикрашаємо літній душ

Ділянка, яка знаходиться поруч з душем, рекомендується прикрасити за допомогою садових фігурок, декоративних чагарників і рослин.

Теплий літній душ з полікарбонату своїми руками

Теплый летний душ из поликарбоната своими руками

Теплий літній душ з полікарбонату своїми руками

Для того що б використовувати літній душ для дачі не тільки жарким літом, але і в осінньо-весняний період, рекомендується використовувати сучасні будівельні матеріали, такі як полікарбонат.

Переваги літнього душу та полікарбонату полягають у наступному:

  • Душ добре прогрівається протягом дня
  • В кабінці довго утримується тепло
  • На поликарбонатовой поверхні не створюється цвіль
  • Простота догляду за кабінкою
  • Довговічність матеріалу
  • Швидкий монтаж/демонтаж каркаса
  • Широкий асортимент колірної палітри

Для створення такого душа необхідно зробити каркас (основа з алюмінієвих профілів), який в подальшому обшивається листами полікарбонату товщиною від 8 до 16 мм, Ємність для води встановлюється під дахом душа. Для того, що б користуватися спорудою в холодну погоду, деякі встановлюють автономні водонагрівачі або баки з автоподогревом. Рекомендується обробляти стінки літнього душу з полікарбонату спеціальним засобом, який захистить від ультрафіолетового випромінювання. На підлогу лягає дерев'яна решітка і гумовий килимок. Ось власне і все!

Як ви бачите, побудова літнього душу своїми руками є не дуже складною процедурою, тому не бійтеся експериментувати і облаштувати садовий ділянка своїм власним будовою. Бажаємо вам удачі і рекомендуємо ознайомиться зі статтею про те, як вибрати насосну підстанцію для дачної ділянки!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!