Головне достоїнство тримера по відношенню до газонокосарці - це те, що при правильній роботі з ним можна уникнути ребристих смуг на поверхні газону, які дуже часто залишає газонокосарка. Маючи досвід роботи з тримером, можна отримати ідеально рівну газонне покриття. Працювати з такою технікою слід акуратно, утримуючи один певний рівень від земної поверхні. Багато моделі мають можливість регулювання висоти скошування. Сама стрижка трави є справою тонким і вимагає по відношенню до себе дотримання певних правил, про які ми поговоримо трохи пізніше.
Нюанси вибору підходящого тримера для газону
Насамперед, вибір тримера потрібно здійснювати залежно від цілей його використання. Відразу потрібно зазначити основні показники, за якими обирається тример:
Тип двигуна
Даний показник є одним з найважливіших, оскільки від типу двигуна буде залежати економічність, ціна і продуктивність тріммера. Безумовно, електричні моделі є більш економічними і простими в обслуговуванні. Їх перевага так само в екологічності та низькою ціною. Що стосується бензинових тримерів, то вони мають велику продуктивність (професійні моделі можуть за один раз обробити 50-60 соток газонної трави).
Комфортність використання
Більшість нових моделей сконструйовані таким чином, що могла б ними користуватися навіть жінка. Комфортність тріммера, так само полягає в його вагу, габарити і рівні шуму. Останнє є вельми важливим, і слід зазначити, що бензинові моделі працюють набагато голосніше, ніж електричні.
Виробник
Чималу роль грає виробник садових тримерів. Що стосується лідерів у цій справі, ними є всесвітньо відома компанія STIHL і її головний конкурент HItachi. І той і той виробник здійснює випуск моделей категорії Pro, які є досить потужними і надійними. Не можна сказати що інші виробники тримерів є набагато гіршим, але все ж якщо ви зважилися купити такий агрегат, радимо вам не пошкодувати грошей і обзавестися триммерами саме даних фірм.
Стан газону
Якщо ви тільки посадили газонну траву, і вона ще не запущена, рекомендується купувати електротріммери, які добре справляються з роботою, пов'язаної з підтриманням газону. Якщо ж садовий ділянка обріс багаторічними рослинами великого розміру, то для їх стрижки необхідно купувати більш потужні бензинові моделі тримерів.
Ціна догляду за газоном: скільки коштує тример?
На сьогоднішній день тример не є чимось унікальним і важкодоступним для садівника. В Україні, ціни на дану техніку починаються від 800 грн і вище. Погодьтеся, заради того, що б цілими днями милуватися выстриженным газоном, можна заплатити таку суму.
Загалом, ціна на тример дуже сильно варіюється, тому що існує дуже багато виробників цієї техніки, а так само різний клас та комплектація агрегатів. Більш дешеві моделі оснащені лесковой системою скошування трави. При зростанні цін, змінюється і ріжуча частина: сталеві ножі або більш щільна волосінь. Досвідчені садівники рекомендує заощадити гроші і купити відносно недорогі якісні електротріммери марки Bosch,Flymo, STIGA.
При наявності грошей, рекомендується вибирати коси, які оснащені літій-іонними акумуляторами. Так само можна вибирати пристрої, у яких ручки створені з легкосплавних матеріалів і здатні регулювати положення висоти ножів, це зробить роботу простіше і комфортніше. Звертайте увагу на ширину захвату, вона повинна бути не менше 450 мм. Зазвичай, у дорогих кос в комплекті йдуть сталеві ножі для скошування чагарників. Розташування двигуна теж грає важливу роль, якщо він знаходиться зверху - вироблення буде більше.
При купівлі тріммера, зверніться до консультанта, змінюється довжина ручок, тому що у кожної людини зростання різний і якщо ви вже готові вкласти свої гроші в такий агрегат, він обов'язково повинен бути підлаштований під вас, а не ви під нього.
Підвівши підсумок, можна сказати, що при купівлі тримера краще віддавати перевагу більш дорогим моделям, оскільки вони оснащені додатковим комплектом ножів і телескопічними ручками.
Особливості експлуатації тримера
При роботі з тримером, необхідно дотримуватися кількох простих правил, які продовжать термін його експлуатації. Серед основних правил, досвідчені садівники виділяють:
1. Обов'язково запасіться додатковим комплектом ножів і ліски
2. При обслуговуванні тримера використовуйте мастило редукторную
3. Якщо двигун знаходиться знизу, не скашивайте мокру траву
4. Контролюйте температуру двигуна. Дешеві моделі не мають функцію відключення при перегріві.
5. При купівлі тримера не заплутатися і не придбайте мотокосу або садові ножиці. Це різна техніка, яка призначена для різного догляду за рослинами.
6. У випадку, якщо пристрій почало працювати як то по іншому (видає підвищений рівень шуму, вібрує, глохне), негайно віднесіть його в сервісний центр, що б уникнути несправної поломки.
Особливості догляду за газоном
Для того, що б ваш газон був естетично красивий і пролежав довгий період часу, рекомендується дотримуватися таких правил:
- Догляд за газоном здійснюється відразу ж після його сходження.
- Забороняється ходити по газону, якому немає ще одного року
- Захищайте газон від тварин за допомогою огорож
- По можливості користуйтеся газонне добриво
- Якщо раптом пошкодили ділянку газонної трави, подсейте нової і ущільніть за допомогою листа фанери або ковзанки
- У день посадки газонної трави це місце повинно ретельно поливатися у вечірній час
- Якщо ви помітили, що трава почала дивуватися хворобою, негайно прийміть заходи, тому що збудник хвороби може швидко вразити весь ділянку
- Що б після зими газонна трава не покрилася сніговою пліснявою, восени замініть азотні добрива на калійно-фосфорні
- Проводите агротехнічні заходи для боротьби з борошнистою росою і выпиранием ділянки трав'яного килима
- Проводите аерацію ґрунту (для цього використовуються вила)
- Під час посухи удобрюйте газон фосфорними добривами (суперфосфатом)
- Під час активного росту газонної трави необхідно скошувати її 2 рази в тиждень
- Восени, навесні і в літню посуху стрижку трави проводять один раз на тиждень
- Карликовий і мавританський газон стрижуть не більше двох разів в рік
Так само варто зауважити, що тример - це лише один варіант техніки для догляду за садом, існує ще безліч варіантів, якими так само слід обзавестися. Приміром, що б ще зручніше стежити за газоном, необхідно комбінувати роботу тримера з газонокосаркою, тому що у кожного є свої власні переваги. Що б доповнити газон фігурними деревами і кущами, потрібно використовувати садові ножиці. І не забувайте, що абсолютно будь-яку садову техніку можна створити власними руками, тому якщо ви має потяг до техніки, бажаємо вам обзавестися геніальними ідеями і створити свій власний, унікальний садовий агрегат!